Фонд енергоефективності забезпечить економію від загального споживання газу майже вдвічі
23 Лютого 2016 • 15:15
Кіл-сть переглядів: 651
Презентовано концепцію Фонду енергоефективності, механізм роботи якого зокрема забезпечить стале фінансування проектів оновлення будинків з метою знизити використання газу для України майже вдвічі.
Україна в значній мірі залежить від імпорту енергоносіїв, основну частину з яких складає природній газ. На даний час цей фактор використовується для здійснення економічного та політичного тиску на державу, тому енергонезалежність є завданням національної безпеки України.
Одна з головних проблем енергетичного сектору в Україні – недосконалість механізму опалення житлового сектору, де втрачається приблизно 60% спожитої енергії, або майже 3 млрд. дол. щорічно. В 2015-2016 роках цю різницю фінансує державний бюджет за рахунок накопичення зовнішніх запозичень.
«Щоб ефективніше використовувати енергію, нам потрібно повністю реформувати сектор виробництва та споживання теплової енергії на опалення будинків. Реалізувати увесь його потенціал допоможе спеціальний Фонд енергоефективності. За нашими підрахунками стійке фінансування та ефективне управління дозволить досягти більше ніж 1,0 млрд. м3 щорічної економії газу через три-п’ять років. Це дозволить кожній сім’ї заощаджувати на вартості комунальних послуг», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
Особливістю роботи Фонду має стати залучення в систему фінансування проектів енергоефективності будинків субсидій на житлово-комунальні послуги, які отримують більше 30% домогосподарств України. Таким чином, частина коштів, які зараз закладаються в бюджеті України на ці цілі, може бути спрямована на інвестиції в енергоефективні заходи.
Однією з передумов створення Фонду енергоефективності має бути затвердження на державному рівні механізму його постійного фінансування та імплементація відповідних директив ЄС. Презентований Звіт закладе основу для єдиної стратегії та спільних дій багатьох учасників процесу: Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, Світового Банку, МВФ, ЄІБ, ЄБРР.