Геннадій Зубко окреслив дорожню карту реформи енергоефективності на 2016 рік
23 Травня 2016 • 08:16
Кіл-сть переглядів: 626
Реформа енергоефективності, яку здійснює Мінрегіон вже другий рік поспіль, одна з основних у проекті Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік. Забезпечення енергетичної незалежності держави, курс на енергозбереження, зменшення енергоспоживання приватним сектором, термомодернізація будинків – те, на що Уряд орієнтується в першу чергу. У попередньому 2015 році був прийнятий Національний план енергоефективності, Закон про ESCo, впроваджена програма «теплих кредитів», якою скористалися 100 тисяч сімей, збільшено кількість будинкових теплових лічильників в 2 рази.
Відтак, урядовим планом дій на 2016 рік окреслено декілька реперних точок, які мають бути пройдені цьогоріч для подальшого впровадження реформи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Він наголосив, що першим і найважливішим кроком у матриці реформи є створення Фонду енергоефективності. «Фонд запровадить прозорий механізм фінансування проектів, спрямованих на скорочення споживаної енергії. А модель роботи Фонду дає змогу залучити до фінансування проектів енергоефективності дешеві та довгі кредитні ресурси, донорські та державні фінанси на компенсацію витрат на заходи з енергоефективності, а також зекономлені субсидії на житлово-комунальні послуги. Економія через три-п’ять років становитиме близько 1 млрд кубометрів газу на рік. Також буде створений новий ринок енергоефективних заходів динамічною річною ємністю до 1,5 млрд євро», – наголосив Геннадій Зубко.
«Далі – запропоновані ефективні технічні рішення, типові для багатоповерхівок та рекомендації для індивідуальних будинків, ухвалення закону «Про енергетичну ефективність будівель». Адже технічний стан більшості будівель та енергетичних систем не дозволяє забезпечувати адекватний рівень енергетичних характеристик будівель. Після цього — запровадження системи сертифікації енергоефективності будівель та збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії. І останнє – закон «Про комерційний облік комунальних послуг», який встановить законодавчі вимоги щодо облаштування вузлів обліку теплової енергії і води. Так, ми забезпечимо 80 відсотковий побудинковий облік спожитих послуг вже в 2016 році. Це той необхідний мінімум завдань, який маємо виконати цього року, щоб реформа енергоефективності стала відчутною», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.
Нагадаємо, що населення може отримати «теплий кредит». З чого почати і куди звернутися дивіться тут.