Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Глава Уряду: Завдання місцевої влади – навчитися якісно управляти публічними фінансами, отриманими в результаті децентралізації

03 Січня 2017 • 07:41

Кіл-сть переглядів: 555

1Місцева влада повинна навчитися якісно управляти публічними фінансами та формувати бюджети, орієнтуючись на інтереси громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

“Наше завдання, щоб на місцевому рівні усі навчилися якісно управляти публічними фінансами. Найголовніше, щоб процес бюджетотворення на місцях – був інклюзивним і орієнтувався на інтереси громадян”, – зауважив Володимир Гройсман.

 

Він зауважив, що у багатьох громад уже формуються бюджети громадських ініціатив, де громадськість включається у процес, куди витрачати кошти, навіщо, і здійснює контроль за їх використанням.

 

У цьому контексті Володимир Гройсман зазначив, що децентралізація дає можливість підірвати основи корупції. “Коли система дуже централізована, нею легко керувати щодо тіньових речей. А децентралізація навпаки все роздає на місця і там дуже важко централізовано будувати якісь корупційні схеми”, – зазначив він.

 

Прем’єр-міністр заперечив поширювані чутки щодо знищення системи місцевого самоврядування. Бюджетом на 2017 рік у рамках продовження децентралізації передбачено і збільшення відповідальності місцевої влади, і збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

 

З року в рік місцеві бюджети в Україні збільшуються на +50%. Наступного року передбачається зростання доходів до місцевих бюджетів на +25%, зазначив Володимир Гройсман.

 

“Нова дорога у вашому селі, селищі, місті, новий тротуар, новий дитячий садочок, новий тролейбус, новий шкільний автобус, новий клуб, енергоефективність: нова котельня, освітлення, нове громадське середовище – це і є результат реформи з децентралізації влади”, – підкреслив Глава Уряду.

 

Він зауважив, що результат від децентралізації влади на місцях – різний, оскільки залежить від якості місцевої влади.

 

Прем’єр-міністр зауважив, що був ініціатором реформи з децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, прийшовши працювати до центральної влади.

 

“Все робив для того і буду, щоб місцева влада, яку ми обираємо на місцях, мала гроші, компетенції, повноваження і була підконтрольна, у першу чергу, тим, хто її обирає”, – запевнив Володимир Гройсман.

Версія для друку