Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE-2018: Українських вчителів запрошують позмагатися за 250 тис. грн

19 Квітня 2018 • 06:36

Кіл-сть переглядів: 404

Фізиків та ліриків, з міст чи селищ, з великим стажем чи маленьким досвідом — усі вчителі середньої школи можуть подати заявку на участь у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, яка вже вдруге пройде в Україні. Номінувати свого вчителя також зможе кожен українець.

 

«За кожною успішною людиною стоїть вчитель. За кожним Ілоном Маском, Вінстоном Черчиллем, Тарасом Шевченком стоїть той, хто допоміг розкрити їх таланти, — говорить Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія», організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine. — Біл Гейтс, який цьогоріч оголошував Топ-10 фіналістів світової премії, завдячує своїм успіхом вчителям математики та акторської майстерності,  учні переможця Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки викладають у Гарварді та працюють в наукових центрах США та Європи. Вплив одного учителя зростає у геометричній прогресії завдяки сотням його учнів. Ми шукаємо не просто вчителів-новаторів, а й тих, хто впливає своїми соціальними проектами на життя дітей. Наша мета – наголосити на важливості професії вчителя для майбутнього України та підняти її престиж. Саме тому, цього року окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, ми збільшуємо призовий фонд зі 100 000 гривень до 250 000, які отримає переможець Global Teacher Prize Ukraine».

 

У 2017-му в Національній премії взяли участь понад 3 000 вчителів. З п’ятіркою найкращих педагогів-новаторів зустрічався навіть Президент. Переможець Global Teacher Prize Ukraine Пауль Пшенічка потрапив до рейтингу 100 найвпливовіших українців (вперше, коли вчитель опинився в такому рейтингу за 26 років незалежності). Але головне, повага українців до професії вчителя зросла з 39% до 54% всього за півроку.

 

«Ідея уроків про інклюзію та комунікацію з дітьми з інвалідністю у звичайних школах народилася у мене під час відбіркового туру в Одесі, — розповідає фіналістка премії, тифлопедагог Наталя Гладких. — Спочатку вона здалася мені просто шаленою. Але завдяки Global Teacher Prize я відчула: те, що я роблю, справді важливо! Це додало мені сил, тож ідея переросла у масштабну акцію, до якої приєдналося понад 500 шкіл з усієї України».

 

«Я закликаю усіх вчителів, а особливо тих, хто не подав заявку минулого року, використати шанс на перемогу та визнання,  — зазначає Міністр освіти Лілія Гриневич. —  Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їх дітей, а колег надихнути на нові підходи. Новій українській школі потрібні педагоги, які підготують учнів до викликів майбутнього. До того ж участь у премії робить українських вчителів частиною міжнародної спільноти освітян, а значить дає можливість обмінюватись кращим досвідом та професійно зростати».

 

Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня:http://globalteacherprize.org.ua

 

Довідково. Global Teacher Prize — «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж викладача. 

Версія для друку