Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Голови ознайомилися з особливостями бюджетної децентралізації

14 Лютого 2015 • 08:20

Кіл-сть переглядів: 798

Під час засідання оперативного штабу в Любарській райдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Сергія Машковського директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко розповіла головам місцевих рад району про особливості бюджетної децентралізації.

 

За словами Ганни Ємченко, децентралізація в Україні розпочалася саме із бюджетної сфери. Цей процес буде поглиблюватися, а наступним етапом стане адміністративна реформа.

 

У 2015 році розширено коло надходжень доходів до місцевих бюджетів. У першу чергу ті доходи, які зараховувались до державного бюджету, а це державне мито і плата за адміністративні штрафи, тепер надходять до місцевих бюджетів.

 

Як наголосила директор департаменту фінансів, чим більше доходів надійде до місцевих бюджетів, тим краще буде жити громада. В першу чергу від цього залежить функціонування бюджетних установ, в яких працюють люди і яким треба виплачувати заробітну плату та дбати про комфортні умови роботи.

 

Екологічний податок, який зараховувався раніше до спеціального фонду, у цьому році зараховується до загального фонду. Його обсяги становлять 25%, якщо мова йде про сільські і селищні бюджети. Новим є акцизний податок на підакцизні товари. Таким чином, об’єкти, які реалізують пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби і нафтопродукти, обов’язково будуть сплачувати 5%. Його рекомендують використати на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг комунальної власності.

 

Ще одна новація – це податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Податок на майно включає податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок на транспорт та плату за землю. 25% податку на доходи фізичних осіб відтепер надходить до державного бюджету.

 

Ганна Ємченко звернула увагу на те, що з 1 січня поточного року немає розподілу загального фонду місцевого бюджету на перший та другий кошики, а є просто загальний фонд.

 

Директор профільного департаменту розповіла і про особливості нового законодавства щодо формування бюджету по видатках. Держава у 2015 році фінансує загальну середню освіту, а органи влади на місцях – дошкільну і позашкільну. Окрім цього з держбюджету виділяється субвенція на охорону здоров’я. Якщо субвенція не використовується до кінця поточного року, вона не вилучається до державного бюджету, а залишається на місцях і може бути спрямована в наступному році на капітальні видатки, включаючи повністю матеріально-технічне забезпечення.

 

Як повідомила Ганна Ємченко, інші галузі фінансуються з районного бюджету за рахунок власних доходів та базової дотації. Якщо ж сільська рада не може забезпечити свого утримання власним фінансовим ресурсом, то вона має об’єднуватися в територіальну громаду, яка набуває статусу міста обласного значення. Таке об’єднання дозволить отримувати від держави базову дотацію,  податок на доходи фізичних осіб і субвенції.

 

Прес-служба облдержадміністрації  

Версія для друку