Громадськість Житомирщини вшанувала Героїв на місці бою під Крутами. ФОТО
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_01/kruty_2.jpg)
30 Січня 2017 • 08:28
Кіл-сть переглядів: 498
29 січня 2017 року на місці легендарного бою біля залізничної станції Крути Борзнянського району Чернігівської області громадськість Житомирщини взяла участь в урочистому відзначенні 99-ої річниці подвигу українських героїв.
Учасники поклали квіти до Монументу бою під Крутами та вшанували пам’ять всіх захисників України хвилиною мовчання.
У заході взяли участь більше 100 представників Житомирщини.
Довідково:
29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути відбувся оборонний бій українського війська проти російсько-більшовицької армії. Серед українських захисників переважно були студенти, гімназисти та курсанти, які не мали попереднього військового досвіду. Проте, попри численні втрати, вони виявили надзвичайний героїзм і любов до Батьківщини. Результати бою під Крутами дали змогу затримати на декілька днів наступ більшовиків на Київ. 9 лютого на переговорах у Бресті було досягнуто міжнародного визнання Української Народної Республіки.