Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині понад 800 тисяч жителів обрали свого лікаря

12 Грудня 2018 • 08:28

Кіл-сть переглядів: 246

Підписна кампанія з обрання лікаря та підписання з ним декларації триває. Проте варто визначитись з медичним спеціалістом для себе та своєї родини. У 2019 році стартують нові зміни у системі охорони здоров’я, які базуються на першому етапі реформування – первинної ланки медицини.

 

За інформацією Національної електронної системи охорони здоров’я «eHеalth», у Житомирській області станом на 12 грудня 2018 року підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром 806 тисяч 350 жителів. Таким чином дві третини жителів області вже обрали лікаря, якому довіряють своє здоров’я та своїх близьких.

 

Підписати декларацію з лікарем можна до 2020 року, проте варто це зробити раніше, аби отримувати медичні послуги вчасно, якісно та безоплатно.

 

У 2019 році у системі охорони здоров’я розпочинається реформування вторинної ланки. До вузькопрофільних спеціалістів з липня наступного року будуть за електронним направленням відправляти сімейні лікарі. Саме з липня стартує «Безкоштовна діагностика», яка включатиме понад 50  різних аналізів, діагностик та медичних досліджень. На всі додаткові консультації до інших фахівців, аналізи скеровуватиме ваш сімейний лікар.

 

З 2019 року відбудеться значна електрофікація медичних документів. Будуть діяти електронні направлення, рецепти, лікарняні та медична картка пацієнта. Безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівні у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я надаватимуть лише за наявності направлення від сімейного лікаря.

 

Якщо пацієнт не підпише декларацію з лікарем, то при зверненні до медичного закладу нададуть первинну допомогу та запропонують обрати собі лікарі для подальшого лікування.

 

Якщо ви ще не уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, нагадуємо як це можна зробити:

 

КРОК 1: Завчасно запишіться на прийом до обраного лікаря за телефоном, онлайн або в реєстратурі. Це зекономить час і дозволить уникнути живої черги.

 

КРОК 2: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.

 

КРОК 3: Лікар (це також може бути працівник реєстратури або медсестра) введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу.

 

КРОК 4: З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно — працівник закладу внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз.

 

Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один — ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.

 

КРОК 5: Працівник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.

 

КРОК 6: Вітаємо, тепер ви маєте свого лікаря! Звертайтеся до нього, якщо почуваєтеся погано. Не тягніть до останнього, записуйтеся на прийом завчасно, щоб зекономити власний час. Отримуйте направлення на аналізи, рецепти на «Доступні ліки» та інші медичні послуги.

 

 

 

Версія для друку