Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Створення Нового освітнього простору – серед перспектив Житомирщини на 2019-2021 роки

06 Грудня 2018 • 13:11

Кіл-сть переглядів: 337

Серед пріоритетних проектів, які вже розпочали реалізовувати на Житомирщині, – створення Нового освітнього простору у навчальних закладах. І це є однією із перспектив області у 2019-2021 роках.

 

Про це сказав голова облдержадміністрації Ігор Гундич, анонсуючи головні проекти наступних років під час засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини.

 

«Новий освітній простір у навчальних закладах області Житомирщина вже реалізовує. Цьогоріч за умовами НОП реконструйовано гімназію №3 м. Житомира, ліцей у Радовелі Олевського району, тривають роботи у Гришківцях, Радомишлі, Червоному, Романові, Високому, Мирополі, Ємільчине та Коростені. Складовими НОП є і шкільні автобуси, яких ми придбали 54 за минулі 3 роки, медіатеки, яких тепер в області 25, нові класи фізики, хімії, біології, географії, обладнання для перших класів, лего», – зазначив Ігор Гундич.

 

Наразі саме створення Нового освітнього простору є пріоритетними проектами ДФРР.

 

На Житомирщині вже 15 шкіл та 3 дитячих садка сьогодні впроваджують принципи НОП. На об’єктах проводять заходи з енергоефективності, на 9 з них – повністю модернізуються системи вентиляції, освітлення та опалення. Усі заклади забезпечені безбар’єрним доступом та швидкісним інтернетом.

 

Цьогоріч ввели в експлуатацію новий шкільний блок Житомирської міської гімназії № 3. До кінця року будівельні роботи завершать ще на 6 об’єктах – школи у с.Грозине, с.Високому, смт Ємільчине, смт Миропілі, ДНЗ у с.Білка Коростенського району, у с. Гульськ Новоград-Волинського.

 

У рамках впровадження Нової української школи в області функціонує 52 опорні школи, 33 з яких – в об’єднаних територіальний громадах.

 

Довідково. Новий освітній простір – це спільна ініціатива Мінрегіону, Міністерства освіти і науки України, а також ініціативної влади на місцях, яка реалізується в рамках реформи «Нова Українська Школа».

 

Принципи НОП:

  • мотивуючий простір та креативний дизайн;
  • сучасне обладнання та ПО, швидкісний інтернет та Wi-Fi;
  • енергоефективна будівля школи;
  • умови безбар’єрного доступу та інклюзія.

 

Нагадаємо, що з початку впровадження реформи децентралізації Житомирщина впевнено тримає лідерство серед інших областей та може однією з перших завершити процес об’єднання. Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич розповів про децентралізацію в області та наголосив на тому, що громада хоче чути не загальні цифри, а бачити конкретні результати децентралізації на місцях. Також керівник області окреслив перспективи 2019-2021 – показав ті наймасштабніші проекти, які будуть реалізовуватися на Житомирщині та стануть яскравими символами змін, а найближчим часом доповняться десятками проектів з ОТГ.

 

 

 

Версія для друку