Учасники Ради регіонального розвитку у Брусилівському районі визначили перспективи на 2019-2021 рр.
22 Грудня 2018 • 10:33
Кіл-сть переглядів: 313
Завдяки реформі децентралізації, ініційованої та реалізованої за сприяння Президента України Петра Порошенка у Брусилівському районі вдалось втілити чимало успішних проектів.
І серед перспектив розвитку Брусилівського району у 2019, 2020 та 2021 роках – також відновлення та будівництво медичних, освітніх, спортивних та культурних об’єктів.
Про це йшлось під час засідання Ради Регіонального розвитку у Брусилівському районі, яка пройшла вчора, 21 грудня, за участю заступника голови ОДА Романа Щебетова.
Заступник голови ОДА наголосив на тому, шо у районі та громаді потрібно скоригувати стратегії та затвердити послідовний план розвитку територій на найближчі 3 роки.
«Упродовж 2015-2018 років децентралізації – реформи, яку ініціював Президент Петро Порошенко, ми побачили її ефективність, а жителі відчули позитивний результат. Тому маємо залучати жителів до обговорення планів стратегічного розвитку на 2019-2021 роки, що мають відповідати вимогам реального часу. Саме перспективні плани із проектами і, відповідно механізмами фінансування, підвищить інвестиційний клімат та рівень життя громади», – зазначив Роман Щебетов.
Як зазначив перший заступник голови РДА Олександр Ненюк, упродовж 2014-2018 років завдяки децентралізації у громад з’явилась фінансова спроможність для вирішення проблемних питань, що не вирішувалися десятиліттями через відсутність коштів, – ремонти доріг, шкіл, амбулаторій тощо.
- відремонтували дороги у с. Осівці, Нові-Озеряни, Кочерів-Брусилів на загальну суму 7 млн 649 тис. грн;
- замінили енергоефективні вікна у Брусилівській. гімназії, Морозівській, Хомутецькій та Соловіївській ЗОШ на загальну суму 736,8 тис. грн;
- побудували спортивний майданчик із штучним покриттям в селі Ставище на загальну суму 1 млн 177,8 тис.грн;
- на умовах співфінансування придбали шкільний автобус;
Наразі продовжують капітальний ремонт БК у смт Брусилів за кошти обласного бюджету. Також розпочали будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с.Водотиї.
У перспективі розвитку Брусилівського району на 2019-2021 років учасники засідання Ради визначили кілька пріоритетних напрямків:
- Охорона здоров’я – реконструкція Приворотської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, ремонт приміщення харчоблоку у ЦРЛ, будівництво АЗПСМ с.Водотиї.
- Освіта – будівництво ДНЗ у с.Хомутець, капітальні ремонти Водотиївського ДНЗ, Соловіївської, Хомутецької, Морозівської ЗОШ І-ІІІ ст., Водотиївського НВК «ЗНЗ – ІІ ст. – ліцей», Комунального опорного загальноосвітнього навч.закладу «Брусилівська гімназія ім. Готовчиця», забезпечення сучасними комп’ютерними комплексами та комплектами інтерактивного мультимедійного обладнання, придбання шкільних автобусів, термосанація (утеплення) ДНЗ «Калинонька» с. Ставище;
- Спорт – капітальний ремонт спортивного майданчика Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст., придбання відкритого тренажерного комплексу для Брусилівської гімназії, будівництво спортивних майданчиків;
- Культура – капітальний ремонт Хомутецького та Морозівського БК, ремонт приміщення Брусилівської дитячої музичної школи;
- Житлово-комунальне господарство – будівництво, реконструкція, ремонт доріг та вулиць, освітлення, будівництво полігону твердих побутових відходів.
Нагадаємо, що Ради регіонального розвитку пройшли уже Черняхівському, Хорошівському, Чуднівському, Любарському, Попільнянському, Малинському, Корстишівському районах.
4 грудня голова ОДА Ігор Гундич у Житомирі провів Раду регіонального розвитку. З початку впровадження реформи децентралізації Житомирщина впевнено тримає лідерство серед інших областей та може однією з перших завершити процес об’єднання. Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич розповів про децентралізацію в області та наголосив на тому, що громада хоче чути не загальні цифри, а бачити конкретні результати децентралізації на місцях. Також керівник області окреслив перспективи 2019-2021 – показав ті наймасштабніші проекти, які будуть реалізовуватися на Житомирщині та стануть яскравими символами змін, а найближчим часом доповняться десятками проектів з ОТГ.