За ініціативи Президента жителі Житомирщини вже 1,5 роки отримують препарати за програмою «Доступні ліки»
10 Грудня 2018 • 13:59
Кіл-сть переглядів: 267
У квітні минулого року Президент України спільно із Урядом розпочав реалізацію програми «Доступні ліки». І вже понад 1,5 роки жителі Житомирщини отримають препарати за рецептами безкоштовно або з невеликою доплатою.
Так, цього року програмою скористались майже 362 тисячі жителів, які звернулись до лікарів за рецептами і вже отоварили в аптеках понад 672 тисячі рецептів.
Основне завдання «Доступних ліків» – забезпечити людей, які цього потребують найнеобхіднішими засобами лікування. Наразі препарати можуть отримати пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
За ініціативи Президента Петра Порошенка людям, які не можуть самостійно дістатись до аптеки і отримати ліки безкоштовно, препарати будуть доставлені додому.
«Головне завдання, яке я ставлю перед собою – це захист людей», – зазначає Петро Порошенко.
Програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій жителі продовжують отримувати 59 препаратів безкоштовно, ще 202 – лікарських засоби з невеликою доплатою.
На Житомирщині отоварити доступні ліки можна у 367 аптечних пунктах, з адресами яких можна ознайомитись на сайті http://liky.gov.ua/.
Загалом на програму реімбурсації ліків Житомирська область отримала 34,4 млн грн субвенції, з яких вже відшкодували аптекам 29,3 млн грн, що становить понад 85%.
Наразі до оновленого реєстру ліків входить 261 препарат не лише українських виробників, а й відомих іноземних компаній.
ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ? Покрокова інструкція
- Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.
- Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
- Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я), долучилася до програми і має наліпку “Доступні ліки”.
Нагадаємо, що Житомирська область входить до трійки лідерів за рівнем інформування про наявні ліки, закуплені за бюджетні кошти.