Ігор Гундич оглянув, як працює його ініціатива з підтримки сонячних електростанцій
07 Листопада 2017 • 14:14
Кіл-сть переглядів: 719
Ініційована головою ОДА Ігорем Гундичем програма підтримки сонячних електростанцій в області набирає обертів. У 2017 році на Житомирщині встановили 39 сонячних електростанцій. 9 власників вже отримали компенсації, ще 13 – подали заяви на відшкодування.
Як працює програма на практиці Ігор Гундич оглянув сьогодні, 7 листопада, у с. Іванівка Житомирського району. Навіть у похмурий день сонячна електростанція накопичує електроенергію.
«39 сонячних електростанцій встановили жителі області за 7 місяців дії програми – це конкретний результат і приклад ефективної ініціативи. На такий попит ми навіть не розраховували. Радий, що компенсацією з обласного бюджету ми пришвидшуємо окупність такого обладнання в середньому на рік-два. Упевнений, що коли люди бачитимуть результат дії сонячних електростанцій – програма піде в міста і села області ще активніше. Це ще раз підтверджує, що Житомирщина йде в ногу з часом», – зазначив голова ОДА.
Приклад ефективності дії програми – сонячна електростанція потужністю 10 кВт в с. Іванівка. Господар Віктор Федишин встановив її на своєму будинку. Вона дає змогу не лише забезпечувати родину електроенергією, але і продавати її надлишок за «зеленим» тарифом.
«Влітку при сонячній погоді електростанція дає нам за місяць близько 1300 кВт. Взимку, звісно, менше буде – залежить від погоди і близько 250 кВт на місяць, але цього повністю достатньо для забезпечення будинку. Завдяки компенсації з обласного бюджету вона себе окупить приблизно за 4,5 роки. Обласна програма дуже вигідна і впливала на рішення, адже без компенсації станція окупилася б на 2 пізніше», – розповів власник електростанції.
Віктор Федишин за встановлення електростанції отримав із обласного бюджету 20% компенсації – понад 46 тис. грн. За розрахунками, така станція дає близько 1200 доларів прибутку щорічно.
«Ми не говоримо сьогодні про те, що хтось просто встановлює електростанцію, продає електроенергію і отримує за це прибуток. Мова йде, у першу чергу, про енергонезалежність нашої країни. А вона починається саме з таких прикладів, які ми бачимо. Приємно, що Житомирщина одна з перших областей, яка допомагає жителям ставати енергонезалежними», – наголошує Ігор Гундич.
Довідково:
Програма передбачає відшкодування у розмірі до 50 тис. гривень з обласного бюджету – 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних батарей та дахових панелей, а також обладнання і матеріалів для використання альтернативних джерел енергії.
Власники електростанцій можуть продавати електроенергію державі за «зеленим тарифом» (5,58 грн/кВт).