Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Керівництво Житомирської ОВА долучилося до селекторної наради Мінреінтеграції

01 Липня 2022 • 15:42

Кіл-сть переглядів: 204

Сьогодні, 01 липня, відбулася селекторна нарада Міністерства з питань реінтеграції тимчасово  окупованих територій України.

 

Від Житомирської обласної військової адміністрації участь у нараді взяли керівник апарату ОВА Олег Шарварко, директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, директор Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОВА Наталія Арендарчук та представники інших структурних підрозділів ОВА.

 

Учасники обговорили ряд проблемних питань, зокрема:

 

  1. можливість подальшого перебування осіб в МКП, що розташовані на базі навчальних та рекреаційних закладів або не пристосовані для проживання в зимовий період;
  2. низька поінформованість ВПО про існуючі програми розміщення та забезпечення житлом;
  3. відсутність компенсації за тимчасове розміщення ВПО юридичним особам та фізичним особам-підприємцям та інші.

 

За результатами наради надано важливі рекомендації щодо подальшої роботи над проблемними питаннями.

 

До проблемного питання 1. Впровадження стандартних умов/правил проживання в МКП (із зазначенням основних умов проживання, умов поселення/вистелення/переселення, строків завчасного повідомлення про це, питання оплати тощо). В якості пілотного проєкту необхідність/результативність їх впровадження можна розглянути та оцінити на окремих МКП.

 

До проблемного питання 2. Розробка рекомендацій органам місцевого самоврядування щодо мінімального обсягу інформації про розміщення та забезпечення житлом ВПО. Широке інформування ВПО щодо пільг, гарантій, компенсацій, міжнародної підтримки тощо.

 

До проблемного питання 3. Запровадження механізму надання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2022 р. № 261 або до постанови КМУ від 19 березня 2022 р. № 333.

 

Довідково. За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОВА, на даний час у Житомирській області проживає 75,2 тисяч внутрішньо переміщених осіб, найбільша кількість з яких – у Ружинській, Брусилівській, Попільнянській, Житомирській, Любарській територіальних громадах.

 

Для  розміщення вимушено переміщених  та евакуйованих осіб  в області додатково підготовлено 40000 місць (Житомирський – 10000, Бердичівський – 7000,  Новоград-Волинський – 7000, Коростенський – 5000, м. Житомир – 500, Департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації (заклади освіти) – 4000).

 

Програмами та фондами ООН, що працюють в Житомирській області,  додатково створені місця, які частково забезпечені  матрацами, подушками,  постільною білизною, покривалами, кухонними та гігієнічними наборами.  У разі настання екстреної ситуації потреба буде забезпечена повністю.

 

Спеціалісти центрів зайнятості проводять консультації щодо профорієнтації  та працевлаштування.

 

Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» за березень-квітень п.р. на виплату компенсації 5,2 тисячам власникам жилих приміщень спрямовано 6,2 млн гривень за прихисток понад 17 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

 

 

Версія для друку