Колекцію сокир пам’яті Героїв захисників передано до Житомирського обласного краєзнавчого музею. ВІДЕО
19 Вересня 2024 • 11:12
Кіл-сть переглядів: 528
Військовослужбовець Національної гвардії України Сергій Гвоздь передав чергову колекцію артефактів до Житомирського обласного краєзнавчого музею.
Сокири часів середньовіччя, Київської Русі і черняхівської культури були викуплені у пошуковців області та зібрано в одну колекцію.
“Ця колекція невеличких сокир, на жаль, не зібрана мною. Ці сокири я викупив у хлопців пошуковців, відреставрував та вирішив передати до музею і цю знахідку”, — зауважив Сергій Гвоздь.
Варто зауважити, що колекція артефактів присвячена пам’яті Героїв захисників, які загинули боронячи Україну від російської навали. Друзі, пошуковці, Герої:
Кидисюк Богдан,
Вишневецький Юрій,
Пекарський Денис,
Мазуркевич Мирослав.
“Я присвячую цю маленьку експозицію нашим пошуковцям, які на сьогоднішній день загинули. Хлопці, з якими ми були, постійно в полях знайомилися. Це хобі об’єднує так, як і рибалка, і всі хобі. Пошуковці це особливо, тому що ми не одні сотні кілометрів проїздили, протоптали ці землі, шукаючи, радуючи один одного, ділилися враженням. Ці хлопці, з якими ми були багато років знайомі, але війна їх забрала”, — підкреслив Сергій Гвоздь.
За словами Сергія, до обласного краєзнавчого музею, через певний час, буде передано ще одну добірку періоду черняхівської культури. Всі експонати ретельно відбираються та реставруються.
“Сьогодні в нашому музеї непересічна подія. Завдяки пану Сергію ми отримали черговий подарунок у такому прекрасному вираженні, як сокири. Вони вже відреставровані та законсервовані, мають прекрасний експлуатаційний вигляд. Тому це вже свого роду готова виставка, яка може бути презентована для жителів Житомирщини найближчим часом. Хочеться сказати, що це добра традиція і я щиро дякую пану Сергію за те, що ви небайдужі до історії рідного краю, небайдужі до історії Житомира і готові ділитися своїми особистими колекціями з нами”, — підкреслив директор Житомирського краєзнавчого музею Роман Насонов.
Детальніше дивіться у відео.