Координувати проекти регіонального розвитку будуть у спеціальних агенціях
12 Квітня 2016 • 13:59
Кіл-сть переглядів: 773
Мінрегіон уперше в Україні об’єднає всі важелі керування і координації проектів регіонального розвитку в єдиних центрах – Агенціях регіонального розвитку. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на зустрічі координаційної ради донорів при Мінрегіоні, під час якої було презентовано структуру управління реформи місцевого самоврядування децентралізації влади і регіонального розвитку.
«Ці агенції унікальні для України. У них інтегруються інтереси і зусилля всіх експертів міжнародних проектів і технічна допомоги донорів, які зараз працюють в Україні. Вони дозволять скоординувати їх роботу та максимально ефективно використати потенціал експертів. Агенції будуть рушієм реформи децентралізації, сприятимуть підготовці та реалізації програм і проектів регіонального розвитку, підвищенню інвестиційної привабливості регіону. Вони стануть організаційною основою для формування регіональних офісів реформ, центрами з питань децентралізації та розвитку в усіх областях України. Ці установи підтримуватимуть впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної і регіональної політик», – зазначив Геннадій Зубко.
Концепція передбачає створення на регіональному рівні в кожній із 24 областей Агенцій регіонального розвитку. Ці неприбуткові небюджетні установи допомагатимуть місцевій владі втілювати регіональні проекти розвитку. Керівників Агенцій планують визначити до 1 травня 2016 року.
Минулого тижня було оприлюднено Постанову Кабінету Міністрів України № 258 «Про затвердження Типового положення про агенцію регіонального розвитку». Агенції регіонального розвитку працюватимуть як офіси з надання консультацій і практичної допомоги щодо підготовки та реалізації програм і проектів регіонального розвитку. Вони мають стати осередками співпраці між державним, приватним та громадським секторами, оскільки засновувати їх можуть обласні державні адміністрації, відповідні ради та неурядові організації як співзасновники.