Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Костянтин Лопушанський долучився до онлайн-наради з питань стану та динаміки наповнення Єдиного державного реєстру адрес

12 Листопада 2024 • 15:46

Кіл-сть переглядів: 169

Сьогодні, 12 листопада, під головуванням Міністерства розвитку громад та територій України відбулася онлайн-нарада з питань стану та динаміки наповнення Єдиного державного реєстру адрес.

 

Від Житомирської обласної військової адміністрації долучився заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський.

 

Відповідно до Закону України № 2486-ІХ від 29 липня 2022 року передбачається створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд (далі – Реєстри) у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

 

Запровадження вказаних базових Реєстрів дозволить зручніше надавати адміністративні послуги, ефективніше адмініструвати податки, пов’язані з нерухомістю, швидше реалізувати програми будівництва та відновлення будівель, споруд, інженерної й транспортної інфраструктури в Україні.

 

Станом на сьогодні 65 громад Житомирської області завершили навчання в тестовому середовищі Єдиного державного реєстру адрес та отримали сертифікати для визначених спеціалістів. В деяких громадах очікується визначення нових працівників.

 

В промисловому середовищі системи почали працювати 47 громад. Серед громад Житомирщини є лідери з верифікації вулиць, –  вони опрацювали  від 80% до 100% наявних вулиць.

 

Шість громад очікують отримання відповідних  повноважень в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, які у подальшому будуть мати можливість провести роботу з верифікації адрес.

 

Деякі громади досі не можуть отримати доступ через відсутність можливості працювати в системі представників однієї громади з різними юридичними особами.

 

За підсумками наради було наголошено, що зважаючи на досить стислі терміни виконання етапів наповнення адресного реєстру, одним з важливих питань є оперативність отримання повноважень в ЄДЕССБ та  швидкість вирішення технічних питань при роботі в системі.

Версія для друку