МОЗ інформує про 5 можливостей для медиків: стажування і стипедіальні програми
15 Листопада 2018 • 09:00
Кіл-сть переглядів: 258
Українські анестезіологи можуть пройти стажування у Сербії, фахівці з онкології та лабораторної діагностики, клініцисти та медичні сестри – у потужних клініках та дослідницьких інститутах різних країн світу, студенти-медики – здобути ступінь магістра в Нідерландах чи пройти стажування в Кембриджі (Великобританія), а науковці – отримати грант на проведення досліджень у Німеччині.
1. Стажування для дитячих анестезіологів від Всесвітньої федерації асоціацій анестезіологів, дитяча анестезіологія
У 2019 році Всесвітня федерація асоціацій анестезіологів (WFSA) пропонує програму стажування для молодих дитячих анестезіологів з країн Європи у двох найбільших лікарнях Сербії, що спеціалізуються на медичній допомозі матерям і дітям від народження до 18 років (University Children’s Hospital та Institute for Health Protection of Mother and Child of Serbia). В кожній з цих лікарень проводять близько 6000 операцій щороку.
Головна мета цієї програми стажування – поліпшити якість анестезії в педіатричній практиці у країнах Східної Європи. Перші два місяці стажування присвячені основам дитячої анестезії, а протягом третього місяця учасники зможуть отримати додатковий досвід: анестезія в кардіології, інтенсивна терапія в педіатрії, місцева анестезія.
Подати заявку та пакет необхідних документів потрібно за посиланням на сайті: https://bit.ly/2PP7CnO. За додатковою інформацією можна звертатися до керівника програми: Dr Dusica Simic (drdusica@yahoo.com).
Дедлайн подачі заявки: 30 листопада 2018 року
Період: 3 місяці (початок стажування 1 квітня 2019 року або 1 липня 2019 року)
2. Двосторонній обмін науковцями від Німецької служби академічних обмінів (DAAD), медичні спеціальності
Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує обмін науковцями з країнами-партнерами, включно з Україною. Для українських науковців – це чудова можливість отримати досвід навчання та проведення досліджень в Німеччині.
До участі у програмі запрошуються науковці, які захистили докторську дисертацію та наразі працюють в університеті або в науково-дослідному інституті у своїй країні, можуть надати перелік своїх публікацій та детальний опис проекту, над яким планують працювати під час обміну.
Дедлайн подачі заявки: немає, заявки приймаються протягом року.
Період: 1 тиждень – 3 місяці
Розмір гранту: 2000 євро для молодших викладачів, викладачів та доцентів, а також 2150 євро – для професорів.
Детальніше: daad.de/go/en/stipa50015508
3. Стипендіальні програми від Амстердамського вільного університету, медичні спеціальності
Амстердамський вільний університет (Vrije Universiteit Amsterdam) пропонує різні стипендіальні програми, головна мета яких — поширення наукових знань і підготовка студентів до співпраці в міжнародному середовищі.
Українські студенти-медики можуть податися на The Holland Scholarship Programme (HSP) — стипендіальну програму, розраховану на не-резидентів Європейської економічної зони. Для цього необхідно також податися на програму Vu Fellowship Programme, що пропонує здобути ступінь магістра в Нідерландах.
Дедлайн подачі заявки: 1 лютого 2019 року.
Період: 1-2 роки.
Розмір стипендії: від 5000 євро.
Детальніше: https://bit.ly/2B7LD6E
4. Стипендіальна літня дослідницька програма в Кембриджі, Великобританія
За підтримки фундації Amgen, літня дослідницька програма Amgen Scholars запрошує успішних студентів з усієї Європи отримати стипендію на 8-тижневе стажування в Кембриджському університеті. Учасники програми матимуть можливість працювати у лабораторії разом з досвідченими науковцями Кембриджського університету, в тому числі з провідними вченими світу. В ході стажування усі учасники отримають цінний практичний досвід та матимуть можливість відвідувати різні семінари, гуртки та заходи.
До участі в конкурсі запрошуються студенти 1-3 курсів медичних ЗВО з різних країн Європи. Важливими критеріями для відбору є висока академічна успішність та високий рівень володіння англійською мовою. Попередній досвід організації та проведення науково-дослідної роботи необов’язковий.
Дедлайн подачі заявки: 1 лютого 2019 року.
Період: 7 липня – 4 вересня 2019 року.
Розмір стипендії: 1280 фунтів стерлінгів. Програма також покриває проживання, частково харчування та витрати на проїзд.
Детальніше: https://bit.ly/2K4LPGH
5. Стипендіальні програми від Міжнародного союзу по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC-TF), онкологія
Метою короткострокових стипендіальних програм від Міжнародного союзу по боротьбі з онкологічними захворюваннями (ориг. the Union for International Cancer Control, UICC) є забезпечення міжнародного обміну знаннями про онкологічні захворювання (дослідження, профілактика, діагностика, лікування), а також підвищення кваліфікації спеціалістів в цій галузі. Усіх учасників програм заохочують використовувати набуті знання для посилення боротьби з онкологічними захворюваннями в своїх країнах.
Участь у програмі можуть брати спеціалісти з онкології та з лабораторної діагностики, клініцисти та медичні сестри, які працюють в онкологічних відділеннях. Заявки студентів та аспірантів медичних ВЗО не приймаються.
Дедлайн подачі заявки: немає, заявки приймаються протягом року.
Розмір стипендії: до 3400 доларів США (включно з оплатою вартості перельоту та проживання).
Період: 1 місяць. Можливо продовжити термін стажування до 2 місяців в разі забезпечення фінансування самим учасником програми або за кошти надані іншою організацією.
Детальніше: https://bit.ly/2w1M9Tf