Житомирщина вже має досвід навчання дітей з LEGO у школах та дитсадках
11 Липня 2018 • 12:44
Кіл-сть переглядів: 299
Минулого року в чотирьох школах і десяти дошкільних закладах Житомирщини вже використовували під час навчання конструктори LEGO. Педагоги позитивно відгукуються про такий дидактичний матеріал для дітей різного віку, адже він сприяє розвитку мислення, мовлення та уяви у дітлахів.
Усі перші класи Житомирської області у новому навчальному році навчатимуться за програмою Нової української школи, яка передбачає якісно новий підхід до викладання предметів. Так на уроках активно будуть використовуватися набори конструкторів LEGO.
Нагадаємо, що наша область в числі перших вже отримала безкоштовно більше 15 тисяч наборів LEGO «Шість цеглинок» та 1237 наборів LEGO Play Box від компанії The LEGO Foundation. Усі набори вже доставлені по районам, наразі відбувається передача конструкторів до навчальних закладів.
У 2017-2018 навчальному році на Житомирщині у чотирьох навчальних закладах впроваджували пілотний проект реалізації програми «Нова українська школа». Першокласники чотирьох шкіл у Житомирі, Коростені, Романові та Новограді-Волинському вже мали змогу працювати з конструкторами LEGO на уроках.
За словами начальника відділу освіти Романівської райдержадміністрації Оксани Гаврилової, навчати дітей за новою програмою вчителям спочатку було важко та незвично, але зараз вони зацікавленні у впровадженні цієї реформи.
«Адже діти з експериментального класу більш готові до спілкування та партнерства. Діти мають свою думку та не бояться її висловлювати», – від мітила Оксана Гаврилова.
Крім шкіл, минулого року наборами LEGO були забезпечені ще 10 дошкільних освітніх закладів: 5 у Житомирі та 5 у Бердичеві. Ці садочки стали учасниками міжнародного проекту «Сприяння освіті» відповідно до меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та компанією LEGO Foundation (Данія). Дошкільні заклади у грудні 2017 року отримали навчальні набори LEGO та програмне забезпечення. У рамках проекту проводилося навчання педагогів визначених закладів, аби у майбутньому працювати з вихованцями за новими підходами в організації освітнього процесу, уміло використовуючи конструктор LEGO.