Монетизація субсидій – це стимул і мотивація людей до впровадження енергоефективності, – Зубко
07 Лютого 2019 • 09:40
Кіл-сть переглядів: 159
Сьогодні для України стоїть дуже непросте завдання, яке окреслив Президент Петро Порошенко — за 5 років вийти на нуль споживання імпортного газу. З 2014 року ми пройшли дуже нелегкий шлях, щоб кожного року зменшувати споживання імпортного газу і підвищувати енергетичну незалежність України. Йдеться не тільки про збільшення видобутку українського газу, а ще й про зменшення споживання газу в цілому.
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Сьогодні енергоспоживання в Україні — 200 кВт на один квадратний метр, тоді як в європейських країнах цей показник на рівні — 50, 60, 80. Біля 18 млрд кубів газу щорічно споживає житловий сектор! Тож, ми розробили маршрутну карту щодо монетизації субсидій, яка передбачала два етапи. У минулому році ми перейшли на монетизацію на рівні підприємств-постачальників послуг. На цей рік було заплановано монетизацію на рівні домогосподарств, яка зараз стартувала. Чому? Тому що для нас є дуже важливим, щоб споживач сам управляв своїми коштами, і управляв своєю енергоефективністю! Ніхто не буде заперечувати, що субсидія, яка являла собою віртуальні клірингові розрахунки — на практиці була гальмом енергоефективності. Адже люди, які її отримували, не були зацікавлені у впровадженні енергоефективності і відповідно економії», — зазначив Зубко.
Урядовець підкреслив, що наразі Україна переходить на систему, коли субсидіант буде чітко розуміти, що він отримує субсидії по соціальним нормативам споживання.
«Людина, яка споживає менше газу і відповідно сплачує менше, може ці кошти інвестувати в енергоефективність і надалі економити ще більше власних коштів. Тож, на мою думку, монетизація субсидій, це стимул і мотивація людей до впровадження енергоефективності», — відзначив Зубко.
На сьогодні практично 4 млн домогосподарств потребують допомоги від держави. З них 69,9% — це люди пенсійного віку.