Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Видатки на освіту Житомирщини за три роки зросли майже вдвічі

19 Лютого 2019 • 08:25

Кіл-сть переглядів: 270

Протягом останніх трьох років на Житомирщині видатки на освіту постійно зростають.

 

Про це повідомляє управління освіти і науки ОДА.

 

«З 2016 по 2018 рік видатки на галузь освіти зросли майже вдвічі. Відтак, у 2016 році вони становили 3,2 млрд грн, у 2017 році – 4,35 млрд грн, а у 2018 році зросли до 5,7 млрд грн. Це кошти, які йдуть на заробітні плати працівникам освіти, закупівлю обладнання, засобів навчання, шкільних автобусів, тренінги та підвищення кваліфікації вчителів, надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами тощо», – зазначає начальник управління Лариса Шевчук.

 

Крім збільшення видатків з державного бюджету, все більше за останні роки спрямовується на галузь освіти з місцевих бюджетів, адже завдяки реформі децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, громади мають більше власних коштів на місцях та можуть їх використовувати на першочергові потреби. Відтак, з місцевих бюджетів співфінансується закупівля шкільних автобусів, утеплення закладів, створення нового освітнього простору у школах, робляться ремонти кабінетів тощо.

 

Поряд зі значним зростанням заробітних плат вчителів, збільшилися і видатки на матеріально-технічну базу та інклюзивну освіту.

 

Зокрема, у 2018 році з державного бюджету 51,8 млн грн виділили на Нову українську школу. Ці кошти пішли на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів та мультимедійного контенту для початкових класів, а також на підготовку тренерів та навчання вчителів початкових класів.

 

Окремо 15,4 млн грн спрямували у 2018 році на закупівлю обладнання для 1-х класів – ноутбук, принтер, ламінатор. Всього – 810 комплектів обладнання.

 

За 14,3 млн грн придбали 72 комплекти обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу в опорні школи.

 

11,5 млн грн виділили у минулому році на навчання дітей з особливими освітніми потребами, придбання для них необхідного навчального обладнання, а також на оснащення інклюзивно-ресурсних центрів.

 

1

Версія для друку