Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Як стати «муніципальною нянею»?

20 Лютого 2019 • 13:20

Кіл-сть переглядів: 195

«Муніципальною нянею» може бути як професійна няня, так і жінка, котра допомагає батькам по догляду за дитиною. Для цього необхідно зареєструватися як фізична особа – підприємець та укласти договір з батьками дитини.

 

З 1 січня 2019 року в Україні держава частково відшкодовує батькам кошти за послуги по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Наразі це 1626 грн щомісяця.

 

Хто може бути муніципальною нянею?

 

  • будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91);

 

  • юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних дитсадків.

 

Няня має підписати договір з отримувачами послуг – батьками дитини. У договорі визначається, зокрема, назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

 

Відомості про реєстрацію «муніципальної няні» і наявності відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 

Для того, щоб бути «муніципальною нянею» необхідно:

 

– жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10);

 

– відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата;

 

– украсти цивільно-правовий договір з батьками дитини у письмовій формі (не потребує нотаріального завірення).

 

Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) та  єдиний соціальний внесок.

 

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримувати заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до  середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

 

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

 

Нагадаємо, що з початку 2019 року батьки маленьких дітей можуть скористатися послугами «муніципальної няні» та отримати часткову компенсацію від держави для оплати послуг по догляду за дитиною до трьох років.

 

 

 

 

 

Версія для друку