Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ярослав Лагута разом із спостерігачами ОБСЄ обговорили перехід громад Житомирщини до ПЦУ

14 Лютого 2019 • 15:59

Кіл-сть переглядів: 334

На Житомирщині уже 26 релігійних громад провели збори та прийняли рішення про перехід із УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. Більшість із них чекають на затверджений статут ПЦУ для того, аби юридично приєднатись до єдиної української церкви.

 

Про це зазначив заступник голови ОДА Ярослав Лагута сьогодні, 14 лютого, під час зустрічі із спостерігачами ОБСЄ – Фернандо Ерера Інараха та Ерін Селензіч.

 

Спеціальна Моніторингова місія ОБСЄ в Україна наразі вивчає питання переходу релігійних громад до ПЦУ та процесу реєстрації нових статутів.

 

Так, представники ОБСЄ завітали до Житомирщини, в якій наразі громади активно переходять до єдиної ПЦУ, аби дізнатись, як проходить цей процес в області.

 

«Є на Житомирщині такі громади, які провели збори, прийняли рішення і вважають вже себе частиною Православної церкви України. Та є і ті, які вже юридично оформили перехід. На Житомирщині виявили бажання перейти до ПЦУ та провели збори 26 релігійних громад, із ними і 6 настоятелей храмів підтримали таке рішення прихожан. Наразі 1 громада вже перереєструвала статут та змінила канонічну підлеглість із УПЦ Московського патріархату до УПЦ Київського патріархату, яка входить до ПЦУ. Інші ж наразі не роблять таких рішучих дій, адже чекають на реєстрацію Статуту Православної церкви України», – зазначив Ярослав Лагута.

 

Також заступник голови ОДА наголосив на тому, що рішення прихожан церков про перехід до ПЦУ є лише добровільним: «Кожна людина будь-якої конфесії та віри має право на вільне волевиявлення. І для нас важливо, щоб усі ці трансформації проходили мирно та спокійно, адже відсутність соціальної напруги є для нас пріоритетом у цьому процесі».

 

У свою чергу спостерігачі ОБСЄ розповіли, що уважно відслідковують повідомлення у ЗМІ щодо переходу громад і вже мають схематичну карту, де відбулися збори прихожан.

 

Під час зустрічі також обговорили, яким чином відбувається реєстрація статутів релігійних громад та що для цього потрібно.

 

Нагадаємо, що громада, яка першою виявила таке бажання – с. Ворсівка Малинського району, – відповідно до розпорядження голови ОДА Ігоря Гундича офіційно приєдналась до Православної Церкви України та перереєструвала статут. А Президент України Петро Порошенко гарантує захист кожній парафії, яка прийме рішення приєднатися до Православної Церкви України.

 

 

 

 

 

 

 

Версія для друку