Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Майже 13 тисяч жителів області підписали декларації із сімейними лікарями

10 Квітня 2018 • 14:28

Кіл-сть переглядів: 552

На Житомирщині вже 12 тис. 850 жителів обрали власного сімейного лікаря та підписали декларації, старт яких розпочався із 2 квітня.

 

Про це зазначив заступник голови ОДА Ярослав Лагута під час селекторної наради із Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком сьогодні, 10 квітня.

 

«На Житомирщині із 2 квітня у нормальному режимі стартував перший етап реформування медичної галузі. Станом на сьогодні вже 12 тис. 850 жителів області підписали декларації із лікарями. В електронній системі E-Health зареєстровані 619 лікарів, що становить більше 90% від усіх. Із 40 закладів, які надають первинну допомогу, у системі зареєстровані 32, і наразі ми працюємо над  тим, щоб досягти 100%», – зазначив Ярослав Лагута.

 

За словами Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, загалом більше 305 тисяч українців обрали лікарів, у системі E-Health вже зареєстровано 1030 закладів. Водночас він звернувся до МОЗ та ОДА з вимогою забезпечити ефективне впровадження медичної реформи на всіх рівнях.

 

«Вимагаю від МОЗ і ОДА жорсткої реакції на саботаж медичної реформи. На кожен факт створення штучних перепон для налагодження системи має бути миттєва реакція, кого б це не стосувалося, – чи чиновника будь-якого рівня, чи головного лікаря, – аж до звільнення. Якщо людина не може забезпечити швидкого впровадження реформи, значить вона працює не на своєму місці», – сказав Віце-прем’єр-міністр.

 

Павло Розенко також закликав громадян повідомляти про проблеми, які виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45. «Особливо зараз, в перші місяці, нам дуже важливо налагодити ефективний зв’язок із громадянами, щоб система вчасно і в повному обсязі запрацювала. На урядовому рівні така система працює – на сьогодні є гаряча урядова телефонна лінія. Номер 15-45 безкоштовний. Звертайтеся, якщо ви бачите протидію системи, якщо ви бачите якісь проблеми у закладах охорони здоров’я», – наголосив Віце-прем’єр Міністр України.

 

Нагадаємо, що процес підписання декларацій стартував 2 квітня

 

 

Версія для друку