Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Мінрегіон: В Україні реалізують проект підтримки громад в управлінні земельними ресурсами

07 Вересня 2021 • 11:07

Кіл-сть переглядів: 120

Українські громади отримали право управляти власними земельними ресурсами – тож наразі перед ними стоять амбітні завдання у цій площині та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Якщо раніше громада управляла територією, яка була в межах забудови населених пунктів, сьогодні децентралізація значно розширила горизонти її управління. Водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення – тепер громади їх господарі. Завдання – не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, але й розробити комплексні плани просторового розвитку. Тільки так можливо ефективно управляти цим стратегічним ресурсом. І у цих питаннях громадам потрібна допомога», – зазначив В’ячеслав Негода.

Так, у рамках проекту «Підтримка громад в управлінні землями», який запроваджує громадська спілка «Укргео», заплановані навчання та консультації, вивчення досвіду кращих практик управління земельними ресурсами, напрацювання пропозицій щодо розв’язання проблемних питань земельних відносин на національному рівні тощо.

 

Зазначимо, реалізація цього проекту допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями. Бенефіціарами проекту стануть, у першу чергу, територіальні громади, їх голови та землевпорядники. Планується охопити щонайменше 800 тергромад.

 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що Президент України підписав надважливий закон, що надає громадам можливість здійснювати ефективне управління землями.

Версія для друку