Мінрегіон закликав органи виконавчої влади та місцевого самоврядування активніше об’єднувати громади
04 Серпня 2015 • 05:52
Кіл-сть переглядів: 862
3 червня у ході селекторної наради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України заступник Міністра – керівник апарату В’ячеслав Негода звернувся до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування активізувати роботу в напрямку формування об’єднання територіальних громад в областях. А саме – дієвіше посприяти громадам, які виявили бажання об’єднатися, у прийнятті рішень про утворення об’єднаних громад і оголошення перших місцевих виборів.
«Перший етап, який визначено на шляху до формування ефективної основи місцевого самоврядування – розроблення, схвалення та затвердження Перспективних планів формування територій громад області – фактично завершується. Серед основних завдань, які ставляться перед обласними державними адміністраціями та обласними радами на другому етапі, це – по максимуму надати кваліфіковану організаційну, методологічну допомогу для утворення об’єднаних територіальних громад. А ще – посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу. А це – підготовка документів для отримання висновку проектів рішень щодо відповідності Конституції та законам України. Після цього – подання місцевими радами відповідних рішень на сесію обласної ради. Об’єднана територіальна громада вважається утвореною після прийняття рішення обласною радою», – підкреслив В’ячеслав Негода. – І додав, що для ефективної роботи в цьому напрямку потрібно налагодити тіснішу співпрацю між усіма департаментами та службами облдержадміністрації, виконавчим апаратом обласної ради, які відповідають за безперешкодне проходження документів на усіх етапах.
За словами заступника Міністра Мінрегіонбуду України, доцільно було призначити перші вибори в об’єднаних територіальних громадах одночасно із черговими місцевими виборами 25 жовтня. А для цього відповідно до законодавства України рішення про утворення об’єднаних територіальних громад сесія обласної ради має прийняти до 15 серпня.
В’ячеслав Негода зауважив, що станом на сьогодні більш як 5 тис. місцевих рад (або 52% від усіх діючих в Україні) виступили з ініціативою до об’єднання з іншими радами. 58 майбутніх об’єднаних територіальних громад отримали позитивні висновки проектів рішень щодо відповідності Конституції та законам України. 50 громад подали документи до обласної ради – для ухвалення рішень. За попередніми прогнозами, більш як 150 об’єднаних територіальних громад України 25 жовтня обиратимуть місцеві ради та відповідальні виконавчі апарати одночасно з черговими місцевими виборами. А. отже, починаючи з 2016 року отримають даткові фінансові можливості та повноваження.
У Житомирські області станом на 31 липня процес об’єднання громад ініційовано в 452 сільських, селищних і міських радах. Рішення про надання згоди до об’єднання територіальних громад прийнято в 180 сільських та селищних радах. До ОДА на надання висновку щодо відповідності проектів рішень Конституції та законам України подали 4 територіальні громади.
У селекторній нараді брав участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Геннадій Дмитренко.