Міста Житомирщини запрошуються до участі в проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/ilyustraciya_human_1.pdf_2.png)
19 Квітня 2024 • 15:55
Кіл-сть переглядів: 815
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством соціальної політики України, оголошує конкурсний відбір 5-ти міст / територіальних громад України для участі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» на 2024-2026 роки.
В межах проєкту планується надати відібраним громадам всебічну допомогу для розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству.
Зокрема, мова про:
- налагодження належної координації та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству на місцевому рівні;
- створення та забезпечення належної діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, зокрема притулків, денних центрів, кризових кімнат;
- комплексну та спеціалізовану підготовку фахівців/-чинь з відібраних громад і вивчення досвіду інших міст України у даній сфері;
- організацію та проведення серед мешканців громади, зокрема серед дітей та молоді, інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії насильству, роз’яснення його форм, проявів і наслідків.
Якщо вашій громаді цікаво взяти участь у проєкті, організатори пропонують:
- надіслати лист від територіальної громади на електронну адресу trunova@unfpa.org до 10 травня 2024 року. В ньому варто повідомити про вашу зацікавленість, а також визначити заступника керівника громади, який буде відповідальним за подальшу комунікацію з UNFPA;
- надіслати у додатку до листа заповнену аплікаційну форму щодо участі громади у проєкті. Просимо завантажити форму за посиланням https://bit.ly/4aCPVB4.
Про критерії відбору цього конкурсу та інші важливі деталі читайте тут: https://ukraine.unfpa.org/uk/konkurs_mista_i_gromady_2024.
Наразі проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» втілюється у 45 містах і громадах України, охоплюючи як великі урбаністичні центри, так і малі громади.
Зокрема у 2020-2023 роках до проєкту вже долучилися міста Житомир, Коростень, та Хорошів. Мета проєкту — розбудова муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.
Проєкт реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики України за підтримки урядів Канади Embassy of Canada to Ukraine та Великої Британії British Embassy Kyiv в межах програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству.