Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Міжнародний день рідної мови у Житомирі: єднання культур та традицій. ВІДЕО

21 Лютого 2025 • 16:01

Кіл-сть переглядів: 89

У Міжнародний день рідної мови, 21 лютого, в Домі української культури міста Житомир відбувся захід, що об’єднав представників національних меншин області. Участь у події взяли німці, чехи, роми, азербайджанці, поляки, а також представники обласної та міської влади, військові, науковці, освітяни та молодь.

 

На початку заходу представники національних громад мали можливість поділитися досвідом організації культурних ініціатив та обговорити питання збереження та розвитку рідної мови в багатонаціональному просторі України. Було підкреслено, що кожна етнічна спільнота робить унікальний внесок у загальну українську культуру, створюючи мозаїку традицій, звичаїв і мовного розмаїття.

 

Під час заходу звучали твори, вірші та пісні різними мовами національних спільнот, які проживають на Житомирщині. Це стало яскравим свідченням того, що мова є не лише засобом комунікації, а й важливим елементом самоідентифікації кожного народу.

Викладачка, яка виступала під час події, зауважила:

«Українці століттями виборювали право говорити рідною мовою, і зараз ця боротьба продовжується. Про це важливо говорити з учнями та студентами не лише 21 лютого чи 9 листопада в День української писемності та мови. Кожен день може і має бути днем рідної мови».

Окрему увагу було приділено проблемі зникнення мов.

«Мови можуть вмирати. Втрачаючи якусь мову, ми втрачаємо певний світ, націю, народ. Кожна мова, щоб жити, повинна звучати звідусіль», – зазначила голова Правління ромських громадських організацій Житомирщини Люсія Сачине.

Учасники заходу зауважили, що підтримка мовної різноманітності та культурного діалогу є запорукою гармонійного розвитку суспільства. Одним із важливих кроків у цьому напрямку є популяризація вивчення мов, організація тематичних заходів та підтримка культурних ініціатив.

 

Доповненням до заходу стала книжково-ілюстративна виставка, підготовлена представниками національних меншин. Вона демонструвала унікальні видання рідними мовами, що свідчать про багатство та глибину культурної спадщини різних народів.

 

Захід у Житомирі став чудовою нагодою для всіх учасників відчути єдність у розмаїтті та нагадати про важливість збереження мовного багатства нашої країни.

 

Версія для друку