Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

МКІП розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини

22 Квітня 2024 • 13:32

Кіл-сть переглядів: 201

МКІП оголошує про початок подання заявок для відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. Зокрема, це стосується замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, реконструкції, капітального ремонту, будівництва, благоустрою об’єктів культурного призначення та інших об’єктів державної форми власності, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

 

 

У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

 

 

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво», будуть наступні напрямки:

 

1) роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);

 

2) включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);

 

3) щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;

 

4) проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);

 

5) проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

 

Для розгляду проєкту, згідно з діючим законодавством, заявникам потрібно подати наступні документи:

 

  • заявку на участь у відборі;
  • письмову згоду суб’єкта, в якого пам’ятка культурної спадщини/об’єкт будівництва перебуває на праві господарського відання чи на праві оперативного управління, на проведення робіт, зазначених у заявці;
  • копію охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини;
  • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • інші передбачені законодавством документи.

 

Документи приймаються протягом 15 календарних днів, починаючи з дня оприлюднення оголошення – 19.04.2024.

 

Для участі у відборі заявникам необхідно надіслати документи супровідним листом на електронну адресу: info@mkip.gov.ua, темою листа має бути зазначено «подання заявки».

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України в листопаді 2023 року Постановою про об’єкти культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України вніс 10 об’єктів культурної спадщини, які знаходяться в Житомирі.

Версія для друку