Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Мобілізація, демобілізація і весняний призов на Житомирщині

06 Березня 2015 • 09:36

Кіл-сть переглядів: 1 099

На Житомирщині, як і по всій Україні, триває другий етап четвертої хвилі часткової мобілізації, який розпочався 2 березня.  За повідомленням обласного військового комісара Миколи Залесського, вже є перші результати. На даний час планові показники забезпечення мобілізаційного ресурсу області виконані на 28%. Закінчується перший тиждень другого етапу, впродовж якого тривало оповіщення військовозобов’язаних. Більш активна фаза, за словами військового комісара, розпочнеться з 10 березня. Це призов, проходження медкомісії, направлення на полігони, підготовка, бойове злагодження, розподіл по військових частинах.

 

Паралельно з проведенням мобілізації з 6 квітня розпочинається призов на строкову військову службу. Як повідомлялося, строкова служба  в армії відновлюється з 2015 року. Її термін складатиме півтора року, а  для тих, хто має вищу освіту, – 1 рік. Призиватимуть чоловіків віком від 20 до 27 років.

 

Завідувач сектором мобілізаційної роботи облдержадміністрації Михайло Горобець повідомив, що під час попередніх хвиль мобілізації відбувалося оповіщення військовозобов’язаних і вивчення стану резерву. Хто не служив, піде на строкову службу. Строковиків не планують відправляти в зону АТО, це буде підготовка якісного резерву. Чисельність призваних на строкову службу по кожній області визначатиметься  найближчим часом постановою Уряду.

 

Чоловіки, призвані по мобілізації, після підготовки на полігонах  і бойового злагодження змінять в рамках ротації тих, хто захищав Батьківщину в найгарячіших точках держави. 

 

Михайло Горобець нагадав, що демобілізація розпочнеться з 10 березня. «Ми практично готові до прийому військовослужбовців. У нас є відпрацьована дорожня карта працевлаштування та реабілітації військовослужбовців – учасників АТО. Працюють усі департаменти облдержадміністрації, щоб допомогти не тільки військовим, а й їхнім сім’ям», – зазначив посадовець. За його словами, повернуться не всі бійці, що підлягають демобілізації. Частина патріотично налаштованих військових залишиться служити.

 

Прес-служба облдержадміністрації 

Версія для друку