Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На засіданні круглого столу обговорювали шляхи вирішення проблем

24 Лютого 2015 • 14:47

Кіл-сть переглядів: 924

24 лютого у Житомирі в рамках проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини», який реалізує громадська організація «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам» за підтримки Ромської ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження», відбулося засідання круглого столу на тему: «Як у Житомирській області реалізують програму Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини».

 

У зв’язку із загостренням ситуації на сході України в області збільшується кількість внутрішньо переміщених осіб, у тому числі ромів. На сьогодні на територію області приїхали і проживають близько 300 сімей, або більше 1000 громадян ромської національності. Серед питань, які постають перед переселенцями, – отримання документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство, свідоцтв про народження, проблеми працевлаштування,  забезпечення соціальними послугами сімей з дітьми тощо.

 

Як зазначив під час засідання керівник регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Житомирській області Петро Грибан, у суспільстві треба проводити просвітницьку роботу. Не можна відмовляти дитині ромської національності відвідувати дитячий садочок, варто сприяти тому, щоб не було перепон в її реєстрації. Петро Грибан роз’яснив, що оскільки породілля не завжди має документи, українське законодавство не забороняє реєструвати народження дитини і отримати свідоцтво про народження дитини не біологічній матері, а іншій представниці громади, яка проживає компактно, тобто жінці, котра має документ, що засвідчує її особу.

 

Голова правління ромських громадських організацій Людмила Коберник закликала до співпраці представників влади, громадських, благодійних організацій задля вирішення проблем ромів, Так, йшла мова про необхідність створення на теренах області кількох класів із вивчення ромської мови.

 

За словами начальника управління комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлани Сластухіної, упереджене ставлення до ромів – це історичне минуле. Начальник управління поінформувала про сприяння у поширенні необхідної інформації, наданні консультативної допомоги. Світлана Сластухіна повідомила, що цьогоріч у травні відбудеться фестиваль національних меншин «Поліська світлиця», до участі у якому запросила представників ромської громади.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Версія для друку