На Житомирщині 1 квітня стартує заборона на лов риби. РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ ОДА
27 Березня 2019 • 10:57
Кіл-сть переглядів: 157
З 1 квітня на Житомирщині розпочинається весняно-літня нерестова заборона на лов водних біоресурсів, а також використання моторних маломірних суден.
Розпорядження про заборону та план заходів підписав голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.
Відповідно до затвердженого плану заходів, під час нерестової заборони будуть проводитися спільні рибоохоронні рейди управлінням Державного агентства рибного господарства у Житомирській області, екологічною інспекцією та поліцією.
Ці рейди мають на меті виявляти порушників, готувати матеріали про притягнення до відповідальності, виявляти факти незаконного використання моторних маломірних суден.
У рамках нерестової заборони буде посилено контроль за роботою водозабірних споруд та рівневим режимом роботи малих ГЕС.
Крім того, будуть проводитися перевірки на ринках у місцях реалізації водних біоресурсів.
Забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:
– на річках та їх притоках з 1 квітня до 20 травня 2019 року;
– на водосховищах та ставках з 1 квітня до 10 червня 2019 року;
– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів з 1 квітня до 30 червня 2019 року.
Крім того, лов раків також забороняється з 15 липня до 05 вересня.
На період весняно-літньої заборони дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок та за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком і спінінгом.
Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства – від 340 до 680 грн.
Якщо ви стали свідком порушень рибальства повідомляйте на телефони «гарячої лінії» управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області: (0412) 24-57-81, (067) 414-60-74.