Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині 223 господарі, які мають трьох корів, отримали компенсації за доїльні апарати

18 Березня 2019 • 17:35

Кіл-сть переглядів: 287

Перші 223 жителі області, які цього року подали заявки на компенсацію за закуплені установки індивідуального доїння, вже отримали на рахунки до 7 тис. грн з обласного бюджету.

 

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку та економічної політики ОДА.

 

За інформацією департаменту, наприкінці лютого обласна комісія прийняла рішення про виплату компенсацію за доїльні установки домогосподарствам Житомирщини, які утримують 3 і більше корів. Загальна сума відшкодування становить 1 млн 541 тис. 213 грн із обласного бюджету.

 

Найбільше у 2019 році скористались обласною програмою домогосподарства у Любарському районі – 81 житель отримав компенсацію, у Чуднівському – 25, Ружинському – 22, Андрушівському – 14, Коростишівському – 13.

 

Ініціював реалізацію такого напряму програми АПК, який користується попитом серед домогосподарств, голова ОДА Ігор Гундич у 2017 році. І вже за минулі 2 роки напрямом скористались 736 домогосподарств, які отримали на рахунки близько 5 млн грн з обласного бюджету.

 

Крім того, що доїльний апарат значно пришвидшує та полегшує процес доїння, жителі області отримують до 7 тис. грн компенсації за його придбання. Також доїльні апарати забезпечують відсутність контактів рук із тваринами та молоком, що є умовою для європейських стандартів якості молочної продукції. І відповідно ціна такого молока є значно вищою.

 

Загалом у 2019 році на підтримку фермерів, аграріїв, кооперативів та домогосподарств Житомирщини передбачили 10 млн 150 тис. грн в обласному бюджеті.

 

ОДА продовжує приймати заявки та документи за напрямками:

 

Відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння домогосподарствам – передбачено 3 млн грн. Домогосподарства, які утримують 3 і більше корів, можуть отримати до 7 тис. грн компенсації з обласного бюджету за придбання доїльних апаратів.

 

Спеціальна бюджетна дотація с/г підприємствам за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності – 1 млн грн.

 

Така дотація у розмірі 2 тис. грн за кожну прирощену корову власного відтворення надається підприємствам, які на 1 січня цього року утримували:

 

  • сільськогосподарські підприємства – не менше, як 30 корів;
  • фермерські господарства – не менше, як 10 корів.

 

Розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) – 1 млн грн. На придбання обладнання та техніки кооператив може отримати до 90 % вартості оснащення без урахування ПДВ але максимум – 200 тисяч гривень. Фінансова підтримка з обласного бюджету надається СОК молочарського, м’ясного, плодово-ягідного та плодово-овочевого напрямів діяльності.

 

Розвиток фермерських господарств (ФГ) – 400 тис. грн. За придбання причіпної та навісної с/г техніки і обладнання агровиробництва ФГ можуть отримати до 100 тис. грн компенсації з обласного бюджету.

 

Виплата часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів домогосподарствам – 100 тис. грн. До 10 тис. грн за одну голову можуть отримати господарства за закуплені племінні телиці, нетелі, корови молочного та м’ясо-молочного напрямів продуктивності, які придбані у племінних заводів, племінних репродукторів на території області і за її межами.

 

Сертифікація виробництва органічної продукції – 100 тис. грн.

 

Компенсацію можуть отримати с/г підприємства:

 

  • до 50 тис. грн за проведення та підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини);
  • до 400 грн за 1 га компенсації за придбаний насіннєвий матеріал.

 

Одним із нових напрямів програми АПК у 2019 році є хімічна меліорація, на яку в обласному бюджеті передбачено 500 тис. грн. Наразі в ОДА триває розроблення порядку, за яким підприємства отримуватимуть компенсацію.

 

Також в обласному бюджеті передбачено 4 млн грн на реалізацію програми «Власний дім» – жителі області, які проживають та працюють у сільській місцевості, можуть отримати пільговий кредит під 0-3% річних на будівництво, придбання та реконструкцію житла.

 

Документи до обласних комісій приймаються за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації каб. 212. Телефон для довідок: (0412) 47-46-28.

Версія для друку