На Житомирщині лікарі продовжують виписувати рецепти за програмою «Доступні ліки»
01 Лютого 2018 • 16:01
Кіл-сть переглядів: 332
Заклади охорони здоров’я завершують підписання договорів з аптеками Житомирщини щодо реалізації програми «Доступні ліки». Тому жителі області вже можуть звернутись до лікарів за необхідним рецептом, який діє протягом місяця.
Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.
За інформацією управління, Житомирська область отримала субвенцію з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів у розмірі 31 млн 967,5 тис. грн. Всі кошти у січні були направлені у бюджети міст, районів та громад області.
У зв’язку з тим, Міністерство охорони здоров’я затвердило нову редакцію Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», лише 22 січня 2018 року, аптечні заклади у минулому місяці реалізовували залишки препаратів.
Так, протягом січня 6 тис. 767 пацієнтів звернулись за рецептами до лікарів. Жителів області отримали ліки за 6 тис. 668 рецептами, що складає 42,3% від 15 тис. 780 виписаних.
Наразі заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу населенню, завершують переукладання договорів про реалізацію урядової програми «Доступні ліки» на 2018 рік. Аптеки закупляють медичні препарати відповідно до оновленого Реєстру.
Лікарі області продовжують виписку рецептів, які дійсні протягом місяця. До кінця лютого пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою зможуть отримати безкоштовно або з частковою доплатою необхідні ліки.
Нагадаємо, що у 2017 році Житомирська область на реалізацію програми реімбурсації ліків отримала державну субвенцію у розмірі 22,4 млн грн, з яких на відшкодування лікарських засобів використали 19 млн 253,81 тис. грн. У програмі взяли участь 254 аптеки області.
Довідково: До нового Реєстру лікарських засобів додано ще 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — лозартан та глібенкламід. Загалом Реєстр містить 23 міжнародні непатентовані назви та 239 препаратів. Із препаратами, які можна отримати за програмою «Доступні ліки» можна ознайомитись ТУТ.
Відповідно до умов договору аптечні заклади області беруть на себе зобов’язання:
- забезпечувати відпуск лікарських засобів, що підлягають повному або частковому відшкодуванню, за рецептами лікарів закладів охорони здоров’я;
- роздрібна ціна на ліки повинна бути не вище за визначену в Реєстрі;
- забезпечувати безперервну наявність та реалізацію асортименту лікарських засобів, що підлягають повному (або 100%) відшкодуванню обов’язково, та додатково тих що підлягають частковому відшкодуванню, в кількості щонайменше двох торгових назв в кожній групі міжнародних непатентованих назв;
- розміщувати в приміщенні аптечного закладу інформаційні матеріали щодо програми відшкодування вартості лікарських засобів, оскільки пацієнт має право згідно виписаного лікарем рецепта, де вказано міжнародна непатентована назва лікарських засобів (хімічна формула), обрати лікарський засіб з переліку Реєстру безкоштовний або з незначною націнкою.