Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку

25 Квітня 2017 • 13:01

Кіл-сть переглядів: 579

 

У Житомирській області понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку.

 

Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич сьогодні, 25 квітня, на нараді за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, народних депутатів Ірини Луценко і Борислава Розенблата, керівників міст.

 

«У Житомирській області понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку – це 910 із 1806 будинків. Для того, аби жителі сплачували кошти не за нормативами, а за фактично спожите тепло, до початку наступного опалювального сезону 2017/2018 року ця цифра має становити як мінімум 90%», – зазначив Ігор Гундич та закликав присутніх озвучити усі проблеми на шляху до енергоефективності, аби знайти шляхи вирішення.

 

Учасники наради обговорили, як пришвидшити цей процес, які проблемні питання є у сфері теплопостачання та що необхідно змінити у законодавстві.

 

За словами Ірини Луценко, така нарада вперше проводиться у Житомирі та згодом пройде в усіх областях України. Її метою є проведення діалогу з усіма представниками процесу енергопостачання, аби знайти вирішення усіх проблемних питань – розрахунки за енергоносії, становлення тарифів для населення, оснащення будинків засобами обліку теплоенергії, термосанація будинків тощо.

 

За результатами обговорення депутати будуть ініціювати такі зміни:

  • зміни в закон про теплопостачання і виконавчу службу, аби ввести в захищені статті інвестиційну програму, за якою встановлюються засоби обліку теплоенергії та теплові пункти;
  • не забороняти Нафтогазу закуповувати інших операторів: якщо залишається заборгованість перед Нафтогазом, він забороняє укладати інші договірні відносини;
  • продовження дії закону №1730 про реструктуризацію боргів;
  • перегляд і виведення з-під НКРЕКП ліцензіатів менше 170 тисяч гігакалорій і які не встановили лічильники.

Нагадаємо, у Житомирській області за ініціативи Ігоря Гундича відшкодовується до 20% від кредиту на встановлення сонячних електростанцій та обладнання.

 

Версія для друку