На Житомирщині проведено заходи щодо ліквідації спалаху чуми
06 Липня 2015 • 11:52
Кіл-сть переглядів: 770
5.07.2015 року о 15.05 год. на території мисливського клубу в Білковському лісництві (Радомишльський р-н) був знайдений труп дикого поросяти віком біля 3-х місяців.
Вже цього дня о 23.00 год. Державним науково-дослідницьким інститутом лабораторної діагностики та ветернинарно-санітарної медицини (м.Київ) підтверджено захворювання тварини на африканську чуму.
На місці проведено заходи з утилізації відповідно до інструкції.
З метою непоширення інфекції (на інших тварин) на навколишні території накладено карантин на 40 днів. На місці працюють ветеринарно-санітарні та міліцейські пости на дорозі Радомишль-Макарів. На постах організовано цілодобове чергування спеціалістів ветмедицини та представників міліції. Це унеможливить в’їзд на територію вогнища (30 квартал) транспорту та проникнення громадян. До зняття карантину в Радомишльському лісництві заборонено вивіз деревини з епізиотичного вогнища та загрозливої зони.
В зоні осередку проводиться відстріл дикого кабана (бродячих собак, котів).
Всі свиноферми на території Радомишльського району працюватимуть у «закритому режимі». Здійснюватимуться заходи щодо проведення 100 % вакцинації та ревакцинації всього поголів’я свиней господарств усіх форм власності проти АЧС.
До уваги громадян! Африканська чума свиней не є небезпечною для організму людини. Хвороба передається лише диким і свійським тваринам та не несе загрозу для людей.
АЧС (або хвороба Монтгомері) є висококонтагіозною хворобою домашніх та всіх видів диких свиней. Однаково сприйнятливі всі вікові групи. Клінічна картина АЧС характеризується високою температурою, втратою апетиту, крововиливами на шкірі й у внутрішніх органах та загибеллю тварин в середньому за 2-10 днів. Викликається АЧС ДНК-вмісним вірусом. За наявності високовірулентної форми вірусу АЧС смертність сягає 100%. Вакцинація та методи лікування проти цієї хвороби не розроблені.