На Житомирщині реконструйовано нове дитяче інфекційне відділення. ФОТО. ВІДЕО
27 Листопада 2024 • 12:32
Кіл-сть переглядів: 269
27 листопада Житомирщину відвідала делегація Європейського інвестиційного банку, Програми розвитку ООН (ПРООН) та представництва Європейського Союзу в Україні.
Під час візиту начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із головним радником Європейського інвестиційного банку Вайолейн Сільвестро фон Камеке, очільницею Регіонального центру Східної Європи ЄІБ Крістіною Мікуловою та заступником постійного представника ПРООН в Україні Христофоросом Політісом ознайомилися з проведенням будівельних робіт на двох об’єктах, що реалізуються на Житомирщині в рамках Програми відновлення України за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку.
На базі обласного протитуберкульозного диспансеру завершується створення нового дитячого інфекційного відділення. Цей проєкт було розпочато ще до війни, але через повномасштабне вторгнення роботи тимчасово призупинили. Завдяки співпраці обласної військової адміністрації, ЄІБ, Європейського Союзу, ПРООН та Міністерства розвитку громад і територій, проєкт вдалося відновити.
На сьогодні завершено всі зовнішні та внутрішні роботи, і найближчим часом буде встановлено сучасне медичне обладнання. В будівлі переплановано внутрішні приміщення, утеплено дах та влаштовано нову покрівлю, виконано розводку та підключення усіх інженерних мереж, встановлено сантехнічні прилади, влаштовано ґанки та пандуси. Облаштовано майданчик для кисневої станції. Фасади будівлі утеплені та оздоблені, опоряджені внутрішні приміщення, встановлено меблі. Існуючі підвальні приміщення переобладнані під укриття. Для організації внутрішньо-лікарняних перевезень встановлено лікарняний ліфт.
Як зазначив Віталій Бунечко, після введення в експлуатацію відділення зможе обслуговувати понад 1200 маленьких пацієнтів на рік. В інфекційному відділенні здійснюватиметься діагностика та спеціалізоване лікування інфекційних захворювань, в тому числі: – гострих кишкових інфекцій, інфекційних хвороб дихальних шляхів та бактеріальних інфекцій, окреме крило.
Додатково, за підтримки уряду Німеччини через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), для медзакладу будуть встановлені сонячні панелі, що забезпечить автономне електропостачання. Організація «Залізна країна» також передала сертифікат на придбання системи зворотного осмосу для очищення води.
Другим об’єктом, який оглянула делегація є лікарня №2 ім. Павлусенка м Житомира. Тут тривають ремонтні роботи у відділенні екстреної допомоги та операційному блоці хірургічного корпусу. Цей проєкт реалізується у співпраці між обласною адміністрацією та міською владою Житомира.
За Програмою відновлення України на Житомирщині погоджено реалізацію 12 важливих проєктів, серед яких:
- реконструкція чотирьох закладів освіти та чотирьох закладів охорони здоров’я;
- модернізація трьох об’єктів водопостачання та водовідведення;
- створення сучасного Центру надання адміністративних послуг.
На їх реалізацію у 2024 році передбачено понад 300 мільйонів гривень із державного бюджету, наданих Європейським інвестиційним банком.
Начальник Житомирської ОВА висловив вдячність міжнародним партнерам за підтримку регіону в складних умовах війни.
«Допомога Європейського інвестиційного банку та інших міжнародних організацій — це не лише фінансова підтримка, а й демонстрація віри у наше майбутнє. Реалізація цих проєктів зміцнює наші громади та робить їх більш стійкими до сучасних викликів», — підкреслив Віталій Бунечко.
Відновлення країни є складним і тривалим процесом, який потребує системного підходу, значних фінансових ресурсів та ефективної координації національних і міжнародних зусиль. На Житомирщині, внаслідок збройної агресії російської федерації, було зруйновано чи пошкоджено 4840 об’єктів інфраструктури, включаючи житлові будинки, заклади освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери.
Міжнародна підтримка є вагомим фактором у створенні умов для сталого розвитку громад. Така співпраця демонструє не лише фінансову допомогу, а й обмін передовим досвідом та інноваційними підходами, які можуть бути застосовані в Україні для прискорення процесу відновлення і створення основ для розвитку.