Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині у Брусилівській громаді відкрито новий дитячий простір

10 Квітня 2024 • 15:02

Кіл-сть переглядів: 279

У Брусилівській дитячій бібліотеці з’явився дружній для дітей простір. Проєкт реалізований благодійним фондом “РОКАДА”, який є виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).

 

Корисне проведення спільного дозвілля допомагає об’єднатись та налагодити дружні стосунки, пізнати світ ігор та врешті-решт відпочити від гаджетів. Головна та необхідна ціль створеного дружнього простору – дитячий розвиток, залучення дітей та дорослих з числа внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території Брусилівської громади задля швидкої та ефективної адаптації, інтеграції та проведення корисного дозвілля.

 

У просторій кімнаті, відведеній під дитячий простір, до послуг дітей різного віку є настільні та розвиваючі ігри, а влітку на вулиці, на бібліотечному майданчику, будуть проходити пізнавально-ігрові заходи.

 

У дитячому просторі діти можуть займатися різноманітними активностями, спрямованими на їхній розвиток, розвагу та взаємодію з однолітками.

 

Дитячий простір обладнаний різноманітними іграшками, які допомагають розвивати творчість, уяву, та моторику малюка. Також за допомогою фарб, олівців та фломастерів діти розвивають мистецькі навички та самовираження. За допомогою конструкторів діти можуть створювати будівлі, машини, тварин та інші об’єкти, розвиваючи при цьому логічне мислення та творчі здібності. Вихователі дитячого простору читатимуть дітям книжки, розповідатимуть казки або проводитимуть дискусії про прочитане, що сприяє розвитку мовлення та уяви.

 

У дитячому просторі не обійдеться і без спортивної активності. Спортивне обладнання сприятиме фізичному розвитку та здоров’ю дітей, що є однією з основ їхнього повноцінного майбутнього.

 

Ці заняття допомагають дітям розвивати різні аспекти особистості, сприяють соціальній взаємодії та навчанню, а також розважають їх.

 

Батьки дітей з числа внутрішньо переміщених осіб за допомогою такого простору мають змогу легше адаптуватися у нових умовах, позбутися згадок про жахи війни та жити звичайним повноцінним життям. Також для них дитячий простір стане місцем, де вони можуть зустрічатися та спілкуватися з іншими батьками. Це може бути корисним для обміну досвідом та підтримки одне одного. Батьки можуть спостерігати за тим, як їхні діти граються та спілкуються з іншими дітьми, а також брати участь активностях зі своїми дітьми, що може бути важливим для їхнього спокою та впевненості в безпеці дітей.

 

Версія для друку