На Житомирщині видано брошуру «Гастрономічної спадщини Малинської територіальної громади»
18 Квітня 2024 • 12:55
Кіл-сть переглядів: 498
Українська кулінарія, безсумнівно, вважається одним з найбагатших і найколоритніших напрямків світової культури. Це справжнє мистецтво, яке плекалося віками, збагачуючись і розширюючись завдяки місцевим традиціям і регіональним особливостям.
Палітра смаків української кухні надзвичайно широка. Від знаменитого у всьому світі борщу з ароматними пампушками, що доповнюються часником та травами, до голубців та капусняку, що тішать гурманів своєю насиченістю та ситістю. Вареники ж, які неодноразово згадувались у народних піснях, стали справжнім символом кулінарної гордості України.
Нещодавно завдяки ініціативі працівників галузі культури у рамках пілотного проєкту від БФ «Молода Громада» «Система токенів громадян», присвяченому підтримці культурних практик, було видано 200 примірників брошури «Гастрономічна спадщина Малинської територіальної громади».
У цій брошурі представлено як добре знані, так і маловідомі страви, що є спадщиною української кулінарії старостинських округів. Поряд із пирогами та юшкою, тут можна знайти згадки про унікальні страви, як-от: «мочанка», «колаче», «муціки», «шарпанину» та «макар», які не кожен міг чути чи куштувати.
Доповненням до брошури стала мапа гастроспадщини, що відображає географічне розміщення різноманітних страв і стає ключем до розуміння регіональних особливостей української кухні. Ця ініціатива стала втіленням зусиль численних ентузіастів, які прагнуть відродити та популяризувати кулінарну спадщину України зберігаючи її для майбутніх поколінь.
Запрошуємо читачів ознайомитися з ПДФ-версією брошури за посиланням.