Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині завершується посівна кампанія – 2022

20 Червня 2022 • 12:49

Кіл-сть переглядів: 169

Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації, на сьогодні в області практично завершено посів ярих культур, продовжується посів гречки.

 

Цьогоріч  всіма категоріями господарств області планувалося посіяти 389,0 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що  на 13,5 тис. га більше ніж у минулому році.

 

Ярі зернові та зернобобові культури уже посіяні на площі 383,1 тис. га, що складає 99% до запланованого. (2021р -375,5 тис.га)

 

Ранні ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі  70,0 тис. га, що складає 100% до запланованого, зокрема посіяно:

 

овес на площі 28,5 тис. га;

 

пшеницю – 20,3 тис. га;

 

ячмінь – 19,5 тис. га;

 

горох – 1,7 тис. га.

 

Серед пізніх зернових культур посіяно:

 

кукурудзу на зерно на площі 290,1 тис. га;

 

гречку – 14,3 тис. га;

 

просо – 4,3 тис. га.

 

Із технічних культур посіяно:

 

цукрові буряки на площі 5,5 тис. га;

 

ярий ріпак – 3,0 тис. га;

 

соняшник – 160,2 тис. га;

 

сою – 120,3 тис. га.

 

Картоплю висаджено на площі 98,8 тис. га, (+0,2 тис.га).

 

«Через повномасштабне вторгнення росії в Україну цього року посівна в Житомирській області проходила в доволі складних умовах. Тож з метою вчасного та успішного проведення комплексу сільськогосподарських робіт агроформуваннями Житомирської області, зокрема проведення посівної кампанії ярих культур в Департаменті агропромислового розвитку та економічної політики обласної військової адміністрації проводились організаційні заходи з надання практичної та методичної допомоги господарствам», – наголосила директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Наталія Арендарчук.

 

Зокрема було опрацьовано потребу в пально-мастильних матеріалах для підприємств, які не забезпечені пальним для проведення посівних робіт, питання щодо забезпечення благодійним посівним матеріалом малих фермерських господарств та агроформувань кукурудзою та кінськими бобами, постійно надається актуальна інформація щодо наявності в операторів-постачальників нашої області мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.

 

Довідково. Агрометеорологічні умови є цілком сприятливими для росту і розвитку озимих зернових культур. В пшениці та жита відмічена фаза цвітіння, місцями колосіння. Стан озимих посівів переважно добрий. Запаси продуктивної вологи добрі, в метровому шарі ґрунту міститься 140-196 мм продуктивної вологи, що є оптимальним показником.

 

Під ранніми яровими зерновими культурами відмічається фаза колосіння, стан посівів ярих зернових культур переважно добрий. Вологозабезпечення метрового шару ґрунту є оптимальним стан посівів добрий.

 

Версія для друку