Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Наталія Арендарчук взяла участь у засіданні експертної групи з опрацювання проєктів регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації

11 Лютого 2025 • 16:25

Кіл-сть переглядів: 125

Сьогодні, 11 лютого, відбулося засідання експертної робочої групи з опрацювання проєктів регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна, до якого долучилася заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Арендарчук.

 

Зокрема під час засідання Наталія Арендарчук презентувала проєкт оновленої Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року та спільно з керівниками структурних підрозділів обласної військової адміністрації забезпечила його захист.

 

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін та члени експертної робочої групи відмітили високій рівень розробленого документу Житомирської області.

 

Для приведення регіональної Стратегії у відповідність з Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки було утворено робочу групу, до якої увійшли науковці, експерти міжнародних програм та проєктів (USAID «ГОВЕРЛА», «U-LEAD з Європою»), Агенції регіонального розвитку Житомирської області, представники громадянського суспільства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Стратегією передбачено 3 стратегічні цілі:

 

  • посилення конкурентних економічних переваг регіону;
  • інтегрований розвиток територій з урахуванням інтересів майбутніх поколінь;
  • стійке поліпшення якості життя та нагромадження людського потенціалу.

 

В рамках стратегічних цілей передбачено 14 оперативних цілей та 86 завдань, які узгоджені з цілями та завданнями оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. За результатами кількісного аналізу, було визначено 5 галузей промисловості, які демонструють як економічний, так і інноваційний потенціал та можуть бути визначені, як перспективні галузі регіональної смарт-спеціалізації, зокрема це:

 

  • виробництво інших текстильних виробів;
  • виробництво скла та виробів зі скла;
  • виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу;
  • виробництво будівельних металевих конструкцій і виробів;
  • виробництво меблів.

 

Також за результатами якісного аналізу визначено галузь, як перспективну смарт-спеціалізацію – це органічне сільськогосподарське виробництво та виробництво органічних харчових продуктів.

 

Обрана смарт спеціалізація залишається в регіоні актуальною і на сьогодні, демонструючи за час реалізації стратегії свою результативність та правильність вибору. В області нараховується 35 операторів органічного виробництва, які здійснюють діяльність у молочній галузі, рослинництві, тваринництві, у тому числі птахівництві.

 

Результати реалізації Стратегії визначатимуться на підставі проведення моніторингу досягнення пріоритетів розвитку регіону, стратегічних, оперативних цілей та виконання завдань Стратегії і планів заходів шляхом порівняння фактично отриманих значень індикаторів оцінки результативності виконання завдань і їх прогнозних значень.

Версія для друку