Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Наталія Остапченко: Безбар’єрність фізичного оточення — один із ключових показників доступності громадян різних категорій до державних послуг

26 Жовтня 2021 • 17:01

Кіл-сть переглядів: 203

Сьогодні, 26 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

 

Також участь у нараді взяли керівники РДА та територіальних громад Житомирської області, представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОДА, а також обласних установ, які увійшли до списку моніторингу.

 

На обговорення учасниками наради було винесено два питання:

 

результати проведеного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»;

 

обговорення проєкту Обласного плану дій на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030.

 

Наталія Остапченко наголосила, що надзвичайно важливо вирішити питання щодо кількості та якості об’єктів у Житомирській області, які підлягатимуть  моніторингу та оцінці ступеня їхньої безбар’єрності відповідно до визначеного Урядом порядку.

 

Так, до списку моніторингу увійшли:

 

заклади охорони здоров’я;

 

заклади освіти;

 

структурні підрозділи соцзахисту;

 

центри зайнятості;

 

установи пенсійного фонду;

 

споруди цивільного захисту;

 

суди;

 

центри надання адміністративних послуг;

 

національні заклади/установи;

 

залізничні вокзали;

 

автовокзали;

 

аеропорти.

 

За результатами наради до 01 листопада буде сформовано відповідний перелік об’єктів Житомирщини, що підлягають моніторингу ступеня безбар’єрності, та направлений до Мінрегіону для визначення рейтингу областей.

 

Нагадаємо, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській облдержадміністрації Неля Ковалюк проінспектувала доступність об’єктів на Житомирщині для людей з інвалідністю.

 

Версія для друку