Наталія Остапченко та Костянтин Лопушанський взяли участь у онлайн-нараді щодо наповнення ЄДРА
21 Жовтня 2024 • 16:52
Кіл-сть переглядів: 391
В рамках реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року, схваленої розпорядженням Уряду наприкінці минулого року, протягом 2024-2025 років органи місцевого самоврядування мають провести інвентаризацію об’єктів нерухомого майна та земельних ділянок.
На цю тему у Житомирській ОВА відбулася онлайн-нарада, участь у якій взяла участь перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко та заступник начальника Житомирської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський.
Це зумовлено необхідністю верифікації новоствореного Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА), який крім іншого стане й оновленою базою обʼєктів нерухомості та земельних ділянок, що підлягають оподаткуванню. Адже в наповненні місцевих бюджетів одним із найбільш вагомих джерел доходів є податки на нерухоме майно. Саме тому органи місцевого самоврядування також зацікавлені в точній та актуальній інформації про такі об’єкти.
Єдиний державний реєстр адрес підвищить ефективність адміністрування податків на нерухоме майно, допоможе уникнути можливих невідповідностей у базах даних та забезпечить прозорість і справедливість у нарахуванні податків.
Таким чином, впровадження Єдиного державного реєстру адрес сприятиме наповненню місцевих бюджетів та забезпечить більш ефективне управління ресурсами на місцевому рівні, що відповідає завданням Національної стратегії доходів до 2030 року.
Створення Єдиного державного реєстру адрес реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерства цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.
З середини минулого року Мінінфраструктури розпочато впровадження ЄДРА, навчання громад та підключення до промислового середовища.
Костянтин Лопушанський детальніше розповів про стан справ у роботі громад з ЄДРА.
Так, на Житомирщині підключено (авторизовано) відповідального фахівця територіальної громади до ЄДРА в 42 із 66 громадах.
Станом на 17.10.2024 із 16902 вулиць населених пунктів області верифіковано всього 2272 вулиці. Також верифіковано 2250 адрес. Процес верифікації у громадах області триває.