#НЕ ПАЛИ: дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Бережіть природу та екосистеми!
19 Липня 2020 • 08:15
Кіл-сть переглядів: 287
Зважаючи на високу температуру, що тримається на території регіону рятувальники закликають населення Житомирської області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
! Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
! Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!
! Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель.
Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101».
Нагадаємо, що з метою вжиття додаткових заходів протидії пожежам у природних екосистемах Житомирської області у пожежонебезпечний період 2020 року обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято відповідне протокольне рішення.
Зокрема рішенням комісії місцевим органам влади рекомендовано:
заборонити на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах і випалювання сухої рослинності на землях лісового фонду, торфовищах, сільгоспугіддях, заплавах річок та вздовж доріг;
активізувати роботу щодо забезпечення постійного моніторингу й профілактики недопущення пожеж та проведення серед населення роз’яснювальної роботи стосовно недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках;
наголосити усім сільським і селищним головам, а також керівникам підприємств, власникам та орендарям земель сільськогосподарського призначення на спільній відповідальності за дотримання правил пожежної безпеки та недопущення зон розподілу відповідальності;
забезпечити контроль за виконанням заходів з протипожежного захисту лісових масивів, лісопаркових і рекреаційних зон, заповідних територій, торфовищ і сільгоспугідь;
наголосити власникам (користувачів) земель про адміністративну і кримінальну відповідальність щодо випалювання сухої рослинності та невжиття заходів своєчасного гасіння пожеж тощо.
Нагадаємо, що у Житомирській області триває робота з попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах. Рятувальники Житомирщини разом із лісниками та поліцейськими проводять рейдові перевірки у лісових масивах та найбільш відвідуваних місцях відпочинку області.