Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Нематеріальна спадщина 2023: На Житомирщині відбувся гастрономічний тур II фестивалю «Білий борщ і не тільки»

26 Вересня 2023 • 09:40

Кіл-сть переглядів: 361

23 вересня Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації спільно з КУ «Житомирський обласний туристичний інформаційний центр» Житомирської обласної ради в рамках Всесвітнього дня туризму забезпечило організацію гастрономічного туру II фестивалю «Білий борщ і не тільки» в с. Гальчин, що на Житомирщині.

 

Метою заходу була популяризація нематеріальної культурної спадщини Житомирщини, відновлення її традицій та локальної пам’яті.

 

Гришковецька територіальна громада підготувала смачні частування для всіх охочих, представила технологію приготування національної поліської страви та презентувала технологічну карту «Білий борщ».

 

Захід відбувся на території садиби, поруч з одноповерховим палацом в класицистичному стилі XVIII і ХІХ століть, що належали цікавій історичній постаті – Міхалу Чайковському, польсько-українському письменнику, польському та турецькому політику, відомого також як Садик-Паша.

 

У гастрономічному турі взяли участь більше 500 людей різних вікових категорій. Учасники мали змогу долучитися до конкурсної програми, подивитися та придбати роботи майстрів художніх промислів і відчути смак страв локальної кухні.

 

Версія для друку