Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Обласний центр вертебрології перевірили на доступність для людей з інвалідністю. ФОТО

13 Травня 2016 • 14:13

Кіл-сть переглядів: 1 011

 

У Житомирській області є місце, куди приїжджають люди лікувати найрізноманітніші захворювання – це обласний медичний центр вертебрології та реабілітації Житомирської обласної ради, що у Житомирі.

 

Та чи доступний центр для людей з обмеженими можливостями – перевіряли сьогодні, 13 травня, під час виїзного аудиту доступності в рамках реалізації програми «Здоров’я жінок України».

 

Перевірку проводили експерт з доступності медичних послуг Олександр Бочковський, голова громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я.» Неля Ковалюк, а також члени комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

 

Загалом будівля, в якій знаходиться медичний центр, не пристосована як медичний заклад такого типу. Навіть для того, щоб потрапити з холу на перший поверх до лікарів або навіть до ліфта, людині необхідно здолати кілька крутих сходинок. Для людини у візку зробити це самостійно взагалі неможливо.

 

Ширина ліфту також не дозволяє потрапити туди на візку (у наших перевіряючих візки спеціальні, які є найменшими за розміром, та навіть вони ледве змогли потрапити у ліфт).

 

Більшість кімнат, де проходить лікування та проживання, однакові за розміром. Якщо в самих кімнатах ще якось можна заїхати на візку та перебратися на ліжко чи кушетку, то розвернутися у коридорі чи потрапити до туалету неможливо – вузькі двері та високі пороги.

 

Проте є в центрі ванна, яка опускається спеціально для людей з обмеженими можливостями, та функціональний стіл для сухої витяжки хребта, який опускається на потрібний рівень.

 

Головною проблемою центру на сьогодні є те, що приміщення орендується, а зараз ідуть судові справи щодо визначення власника. Тому ніяких коштів на ремонт та на саму будівлю не виділяється.

 

«Нам дуже важливо, щоб такі заклади були пристосовані та адаптовані для людей з порушенням опорно-рухового апарату. Тут також лікується багато бійців, які пройшли АТО. Тому наше завдання – сприяти реабілітації такої категорії людей. Ми розробимо рекомендації по доступності цього центру та сподіваємося, що найближчим часом можна буде вкладати кошти у це приміщення та робити його зручним для усіх громадян», – зазначає Неля Ковалюк.

 

Версія для друку