Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Олексій Чернишов: Модернізована енергоефективна котельня у Житомирі допоможе місту заощадити 10% газу

18 Листопада 2021 • 14:49

Кіл-сть переглядів: 289

У Житомирі завершили модернізацію звичайної районної котельні в ТЕЦ. Відтепер вона працює в режимі когенерації (виробництва електричної та теплової енергії одночасно) на альтернативному паливі — деревині. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії Клодом Вільдом, головою Житомирської облдержадміністрації Віталієм Бунечком, головою обласної ради Володимиром Федоренком та міським головою Сергієм Сухомлином взяли участь у проведенні тестового запуску термодинамічної установки ТЕЦ.

«Завдяки фінансовій підтримці Уряду Швейцарії у Житомирі з’явилась енергоефективна та екологічно безпечна ТЕЦ. Енергоефективність — це ключ до енергетичної незалежності нашої країни. Питання ефективного використання енергоресурсів зараз — світовий тренд і Україна також прямує цим курсом. Увага Уряду зосереджена, зокрема, на проектах термомодернізації громадських та житлових будівель. Енергоефективна котельня у Житомирі допоможе місту заощадити 10% газу та скоротити понад 12 тисяч тонн хімічних викидів на рік в атмосферу», — підкреслив Олексій Чернишов.

Реконструкція котельні відбувалась протягом 2020-2021 років в рамках проекту «Енергоефективність в м. Житомир», що фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань та підтримується Мінрегіоном. Проект покликаний зменшити залежність від природного газу та прискорити декарбонізацію і «зелений перехід».

 

Зазначимо, у місті планують розпочати будівництво ще однієї ТЕЦ, яка відповідатиме європейським нормам енергоефективності та екологічної безпеки.

«Ми раді сьогодні бути тут і спільно відкрити цю ТЕЦ, яка працюватиме на деревині і вже в поточному опалювальному сезоні забезпечуватиме теплом 73 багатоквартирні будинки Житомира. Будівництво цієї теплоелектростанції є частиною ширшого внеску Швейцарії у підвищення енергоефективності та енергоменеджменту в Житомирі. Ця котельня також є внеском Швейцарії в зелений перехід України та в декарбонізацію системи централізованого теплопостачання», — зазначив Посол Клод Вільд.

Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд продовжує роботу над розширенням інструментів із впровадження енергоефективності у громадах. Зокрема, Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель.

 

Нагадаємо, що голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко наголосив, що завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» в області реалізується низка соціально важливих проєктів, які так, як і енергоефективність, базуються на європейських принципах та засадах.

 

Так, у м. Баранівці незабаром відкриється Прозорий офіс (ЦНАП), в якому жителі громад Новоград-Волинського району зможуть швидко та зручно отримувати адміністративні послуги.

 

 

Версія для друку