Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Олексій Чернишов: Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків протягом найближчих трьох років

21 Липня 2021 • 14:06

Кіл-сть переглядів: 276

Завдяки розбудові індустріальних парків десятки тисяч осіб зможуть отримати робочі місця з гідною заробітною платою. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час панельної дискусії на форумі Україна 30 «Трудові ресурси».

 

«Протягом найближчих трьох років Уряд планує побудувати інфраструктуру для мережі з двадцяти п’яти індустріальних парків за державні кошти. Це забезпечить створення сотень тисяч робочих місць в суміжних галузях економіки. Хочу відзначити, що індустріальні парки — це також майданчики для інвестицій українцями з-за кордону. Їх перевагами, зокрема, є низький «бар’єр входу» та зручність для нових інвестицій», — підкреслив Олексій Чернишов.

 

Він підкреслив, що наразі Мінрегіон разом із Комітетом з економічного розвитку Верховної Ради, Мінекономіки та експертним середовищем задля створення базової інфраструктури та економічних стимулів підготували до другого читання законопроект 4416-1 щодо змін до базового закону про індустріальні парки. Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:

 

будівництво інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків за кошти державного бюджету;

 

компенсацію відсоткових платежів по кредитах на господарську діяльність та облаштування цих парків.

 

Для забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків зареєстровані відповідні законопроекти 5688 та 5689. Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на десять років за його реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.

 

Під час прес-конференції, яка відбулась після панельної дискусії, очільник Мінрегіону Олексій Чернишов наголосив на важливості розбудови Центрів креативної економіки. На платформі подібних центрів будуть створювати ІТ-школи та креативні простори для навчання й коворкінгу. Центри допоможуть розвивати унікальні екосистеми підтримки високотехнологічного бізнесу в регіонах.

 

«Ми маємо зацікавити молодь, створити умови для смарт-підприємництва, навчити заробляти інтелектом», — зазначив Олексій Чернишов.

 

Наразі запланована реалізація пілотних проектів зі створення центрів креативної економіки в Кривому Розі та у співпраці з Укроборонпромом — у Черкасах.

Версія для друку