Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Особливий символ Різдва: У Житомирі встановили Тризуб із дідухів висотою 7,41. ФОТО. ВІДЕО

30 Грудня 2024 • 14:35

Кіл-сть переглядів: 325

Сьогодні, 30 грудня, напередодні Нового року, на пішохідній вулиці Михайлівській у Житомирі встановили давній символ українського Різдва – дідух.

 

У церемонії відкриття взяли участь начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, в. о. міського голови Житомира Галина Шиманська, заступник начальника обласної військової адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, військовослужбовці, представники духовенства, мешканці міста та ЗМІ.

 

Дідух, як відомо, є традиційним різдвяним символом в Україні. За звичаєм, його ставлять на куті стола або будинку, що символізує зв’язок поколінь, повагу до предків і побажання достатку.

 

Особливість цьогорічного дідуха в Житомирі полягає в його унікальній формі – він виготовлений у вигляді тризуба, герба України. Цей витвір створили військовослужбовці окремо десантно-штурмових військ України, які зазнали поранень під час активних бойових дій. Герб, складається з 350 окремих елементів та має висоту у 7 м. 41 см, був внесений до Національного реєстру рекордів України як найбільший тризуб, виконаний із дідухів.

 

У своєму виступі Віталій Бунечко підкреслив важливість збереження національних традицій, які об’єднують українців навіть у складні часи.

«Я неймовірно пишаюся нашими воїнами, адже вони попри всі випробування не лише боронять нашу Батьківщину, але й створюють культуру, яка єднає нас як націю. Дідух у вигляді герба України – це символ нашої сили, незламності та віри в перемогу», – наголосив очільник області.

Цей унікальний захід ще раз нагадує про важливість духовних та культурних цінностей, які єднають українців, дарують надію та підтримують бойовий дух навіть у найскладніші часи.

 

 

Версія для друку