Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Освітянам про вакцинацію від COVID-19: запитання і відповіді

20 Вересня 2021 • 17:15

Кіл-сть переглядів: 147

В Україні триває вакцинація проти коронавірусної інфекції. Наразі всі охочі віком від 18 років можуть щепитися в найближчому центрі масової вакцинації 7 днів на тиждень.

 

МОЗ наголошує, що інфікуватися коронавірусом може людина будь-якого віку. Особливо небезпечним COVID-19 може бути для людей, старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо).

 

Зокрема з початком нового навчального року, контактуючи з великою кількістю людей щодня, освітяни мають підвищений ризик заразитися COVID-19, а також стати розповсюдниками вірусу.

 

Щеплення проти COVID-19 — єдиний дієвий спосіб захисту від коронавірусної хвороби.

 

Міністерство охорони здоров’я України підготувало методичні рекомендації для освітян, в яких надано інформацію про вакцинацію, її необхідність в освітньому процесі та як освітянам можна щепитися.

 

Переглянути методичні рекомендації «Освітянам: запитання і відповіді про вакцинацію від COVID-19» можна нижче.

 

Нагадаємо, що обов’язковість вакцинації персоналу навчальних закладів задля їх функціонування у режимі офлайн у навчальному 2021-2022 році передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 787 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236».

 

Заступник Міністра — Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані.

 

Сьогодні Уряд ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.

 

Довідково. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплення також можна знайти на сайті Вакцинація від COVID-19.

 

Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря.

 

На сьогодні в області наявні такі вакцини Coronavac, Comirnaty / Pfizer, Astrazeneca та Moderna.

 

Як працюють вакцини проти COVID-19, читайте ТУТ.

 

Версія для друку