Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Отримувачі субсидій зможуть скористатися програмою з енергоефективності

14 Серпня 2015 • 09:15

Кіл-сть переглядів: 869

На брифінгу 13 серпня 2015 року в Будинку Уряду Голова Держенергоефективності Сергій Савчук повідомив про програму з енергоефективності, якою зможуть скористатися малозабезпечені верстви населення – отримувачі субсидій.

 

«Як ви вже знаєте Урядом прийнято механізми стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів. На практиці їх реалізація показала свою ефективність. Динаміка попиту на програму зростає. Про це свідчать цифри, які ми отримуємо від банків кожного тижня. Однак, для нас важливо залучити до програми всі верстви населення. Адже, кожна родина має право скористатися нашою програмою. І було б не справедливо залишати малозабезпечені сім’ї без підтримки Держави на одинці з проблемою, яка сьогодні стала нашою спільною. Тому, наступний крок, який зробив Уряд, назустріч малозабезпеченій категорії громадян – 12 серпня 2015 року прийняв постанову щодо стимулювання одержувачів субсидій до здійснення енергоефективних заходів шляхом збільшення розміру відшкодування до 70% тіла кредиту, взятого на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів» – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

Середньомісячний дохід позичальника «Теплого кредиту» становить 3400 грн., а платіж за кредитами складає близько 500 грн. (15% середньомісячного доходу). Дохід субсидіанта в середньому становить 1375 грн. При сплаті щомісячних платежів за кредитом на рівні 15% від доходу, сума таких платежів не має перевищувати для цієї категорії людей 200 грн. У зв’язку з цим і збільшено розмір відшкодування до 70%, щоб щомісячні платежі громадян, які отримують субсидії, не перевищували суму в розмірі 200 грн.

 

Постановою Уряду також передбачено підвищення граничної суми відшкодування позичальникам частини суми кредитів до 12000/14000 грн.

 

Це пов’язано з тим, що середній розмір кредиту на придбання «негазових» котлів на сьогодні становить 17 100 грн. При компенсації державою 70% цієї суми розмір відшкодування сягне близько 12 000 грн.

 

При середньому розмірі кредиту на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів, який складає 19 600 грн. (за даними уповноважених банків) за рахунок 70% компенсації, сума відшкодування сягає 14 000 грн.

 

На сьогодні гранична сума відшкодування за визначеними напрямками кредитування становить відповідно 5000 грн. та 10000 грн.

 

«Ми впевнені, що високі темпи реалізації програми з енергоефективності, які ми маємо сьогодні,  у майбутньому будуть ще вищі, завдяки участі у них субсидіантів», – акцентував Сергій Савчук.

 

 

 

Версія для друку