Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Парламент ухвалив Держбюджет на 2018 рік з доходами 1,2 трлн грн і прогнозним ростом економіки в 3%

08 Грудня 2017 • 07:28

Кіл-сть переглядів: 368

1Верховна Рада України схвалила вчасно підготовлений Урядом проект закону про Державний бюджет на 2018 рік, який передбачає зростання доходів бюджету до 1,2 трлн грн та зростання ВВП на 3%. За відповідне рішення проголосували 273 народних депутати.

 

 «Хочу подякувати всім за пропозиції, зауваження та остаточні рішення, ухвалені в Парламенті. Наступний, 2018 рік, має стати роком економічного зростання. Ми маємо досягти реальних змін у державі», – сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Голова Уряду наголосив, що економічний підйом стане запорукою підвищення соціальних стандартів, передусім мінімальної заробітної плати до запропонованого Президентом та Парламентом рівня 4100-4200 грн.

 

«І наше завдання – довести середню зарплату до 10 тис. грн. Сьогодні вона становить 7400. Головне, аби економіка була здатна наповнювати ці цифри», – зазначив Прем’єр-міністр.

 

Напередодні голосування по бюджету, Верховна Рада схвалила пов’язані з бюджетом зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Під час обговорення документа урядовці та парламентарі погодилися, що цього року бюджетний процес відзначився злагодженою і конструктивною співпрацею Уряду, Парламенту, Президента та представників органів місцевого врядування. Сторони домовилися за результатами першого кварталу 2018 року розглянути можливість подальшого підвищення соціальних стандартів.

 

Довідково:

 

Кабінет Міністрів України відповідно до вимог законодавства подав проект Держбюджету на 2018 рік на розгляд Верховної Ради України 15 вересня поточного року. Через два місяці – 14 листопада – Верховна Рада підтримала проект бюджету в першому читанні.

 

В рамках підготовки до другого читання, Уряд запропонував дещо оновити кошторис, передусім в частині фінансування найбільш актуальних  для економіки програм, а також переглянути макропоказники, зокрема інфляційні очікування. Разом з тим, ідеологія документа залишилася незмінною. Бюджет визнано бюджетом розвитку з повним урахуванням цілей децентралізації та орієнтирів економічного зростання. Основними пріоритетами залишаються фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти.

 

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ БЮДЖЕТ

Версія для друку